zamość

i

Autor: Wioletta Sawa, Radio Eska Zamość

Inwestycje

Kończą się prace w budynku Akademii Zamojskiej w Zamościu. Kiedy zostanie oddany do użytku?

2023-09-20 8:58

Coraz bliżej ukończenia remontu w budynku Akademii Zamojskiej. Teraz realizowane są końcowe zadania. Wykańczany jest dziedziniec Akademii Zamojskiej. Trwa malowanie ścian i aranżacja wnętrz w budynku.

- Prace realizowane są zgodnie z harmonogramem. Firma od aranżacji przystąpiła do rozmów z przyszłymi użytkownikami czyli naszymi jednostkami kultury w celu uściślenia dokumentacji. Chodzi o szczegóły, ustalane są miejsca, w których ma stać sprzęt. Troszeczkę się to pozmieniało  ponieważ wymogi się zmieniły i musimy się dostosować do oczekiwań jednostek. Mamy nadzieję, że do końca roku obiekt będzie oddany do użyteczności publicznej -  mówi dyrektor Wydziału Rozwoju Miasta i Funduszy Zewnętrznych Miasta Zamość- Tomasz Kossowski.

"Murator Remontuje" - cykl filmów poradnikowych z Jerzym Pawlickim

Całe zadanie obejmowało gruntowny, kompleksowy remont budynku. Wzmocniono ściany i stropy, uzupełniono dziurawe fundamenty, ocieplono poddasze, zrekonstruowano mansardowy dach budynku i przeprowadzono rekonstrukcję lepiej zachowanych fragmentów polichromii.

- Zakres prac, który został wykonany jest naprawdę ogromny. Z zewnątrz tego nie widać, widzimy tylko podniesiony dach i zmianę elewacji. Mało kto wie jak jest w środku. Jest to najtrudniejsza inwestycja jaką widziałem przebijająca nawet fortyfikacje, które realizowaliśmy. Ta inwestycja cieszy. Jesteśmy zadowoleni. Oby zakończyła się sukcesem -  mówi Dyrektor Wydziału Rozwoju Miasta i Funduszy Zewnętrznych Miasta Zamość- Tomasz Kossowski.

W ramach tej inwestycji nie tylko wykonano remont parteru i piętra ale wyremontowano też dotąd niewykorzystywane całe poddasze, gdzie pojawi się Zamojska Akademia Kultury. Będą tam połączone jednostki kultury, będzie tam sala kinowa, mediateka, biblioteka czy BWA. Na feriach do budynku akademii ma wrócić I LO.

Zobacz też:

Urokliwe podwórka zamojskiej starówki.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE