Rynek Wielki w Zamościu

i

Autor: M.S Eska Zamość

Karta zamościanina uprawnia do zniżek i ulg. Wnioski o jej wydanie można składać cały czas

2023-09-26 13:42

Profity dla płacących podatki w Zamościu, czyli program społeczny miasta Karta zamościanina został wprowadzony na początku kwietnia br. Posiadacze karty płacą mniej m.in.: w kinie Stylowy, w zoo, obiektach OSiR, a także w miejskich parkomatach.

Mieszkańcy Zamościa, którzy nie tylko tu mieszkają, ale i płacą podatki mogą ubiegać się o wydanie karty zamościanina. Wniosek jest do pobrania na stronie miasta i bip, należy go złożyć w Biurze Obsługi Interesanta przy ulicy Rynek Wielki 13.

Wnioski o wydanie karty zamościanina złożyło 1200 mieszkańców, a samych kart wydano około 1160. W chwili obecnej pracujemy nad wdrożeniem aplikacji mobilnej. Jesteśmy na etapie szacowania wartości zamówienia, dostarczenie oraz eksploatację systemu Karta mieszkańca dla Miasta Zamość. — mówi Renata Niemiec - Bubiłek, dyrektor Wydziału Spraw Społecznych i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Zamość.

Wykopki w Skansenie

Wniosek o kartę zamościanina może złożyć osoba pełnoletnia, która rozlicza podatek dochodowy w Urzędzie Skarbowym w Zamościu oraz deklaruje w zeznaniu podatkowym Miasto Zamość jako miejsce zamieszkania. W programie mogą uczestniczyć dzieci - wówczas wniosek o wydanie karty składa rodzic lub opiekun prawny.

Lokalni przedsiębiorcy, którzy chcieliby zaoferować zamościanom swoje usługi w preferencyjnych cenach również mogą się jeszcze zgłaszać.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tym programie partnerów, którzy chcieliby zaoferować zniżki dla mieszkańców. Poprzez te zniżki będą wspierać lokalną społeczność. — mówi Renata Niemiec - Bubiłek.

Deklaracja dla partnerów, wnioski oraz szczegółowe zasady programu karta zamościanina znajdują się na stronie zamosc.pl

Zobacz też: Jedna z najpiękniejszych synagog w Polsce mieści się w Zamościu. Zobacz zdjęcia tego wyjątkowego zabytku.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE