Hrubieszów: Przemyt się nie udał. Papierosy zostały przejęte

2021-08-04 10:11
zamość
Autor: www.nadbuzanski.strazgraniczna.pl

Papierosy o wartości ponad 330 tyś. złotych przechwycili funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej. Do przejęcia doszło na "zielonej granicy".

 2. sierpnia funkcjonariusze z placówek Straży Granicznej w Hrubieszowie, Skryhiczynie i Woli Uhruskiej udaremnili trzy próby przemytu papierosów z terenu Ukrainy do Polski.

- Tym razem, we wszystkich wspomnianych zdarzeniach, funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli (pow. hrubieszowski i chełmski) na terenach przygranicznych, wyroby tytoniowe bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Były to papierosy, spakowane w pakiety i owinięte czarną folią. Jak ustalili funkcjonariusze, zostały one wcześniej przemycone z terytorium Ukrainy do Polski. Ukryta w zaroślach kontrabanda miała zostać na kolejnym etapie przemytu odwieziona w głąb kraju. Funkcjonariusze zabezpieczyli jednak przemycone papierosy i przewieźli je do pomieszczeń służbowych SG. Wartość przemyconego towaru oszacowano na łączną kwotę ponad 330 tys. zł.We wszystkich sprawach zostały wszczęte postępowania przygotowawcze, w ramach których ustalani są obecnie sprawcy udaremnionego przemytu- informuje Rzecznik Prasowy Komendanta NOSG Dariusz Sienick.

Od początku roku pogranicznicy zabezpieczyli nielegalne wyroby akcyzowe o wartości ponad 17 mln zł.