Cerkiew w Hrubieszowie

i

Autor: Urząd Miasta Hrubieszów

QUIZ

Hrubieszów to klimatyczne, niewielkie miasteczko. Sprawdź w quizie, czy dużo o nim wiesz!

2023-09-24 20:06

Czy wiedzieliście, że Hrubieszów jest najdalej na wschód wysuniętym miastem Polski? To klimatyczne miasteczko ma do zaoferowania wiele ciekawostek. Wydaje wam się, że wszystkie znacie? To spróbujcie odpowiedzieć poprawnie na wszystkie pytania w naszym quizie o Hrubieszowie!

Hrubieszów (aż do 1802 roku Rubieszów) położony jest w odległości 5 km w linii prostej od granicy z Ukrainą. Pierwsza wzmianka o Hrubieszowie pochodzi już z 1254 roku!

Prawa miejskie Rubieszów otrzymał w 1400 roku od króla Władysława Jagiełły. Miasto szybko rozwijało się, stając się wkrótce ważnym ośrodkiem administracyjnym i gospodarczym. Od samego początku istnienia miało charakter wieloetnicznego i wielowyznaniowego ośrodka, zamieszkiwanego przez wyznających katolicyzm Polaków, prawosławnych Rusinów oraz Żydów.

 

Od sztucznej inteligencji po naukę resyscytacji, czyli Piknik Naukowy w Lublinie

Hrubieszów liczy obecnie ponad 17 tys. mieszkańców i jest najdalej na wschód wysuniętym polskim miastem w Unii Europejskiej. Położenie miasta zaprasza do odpoczynku i poznania przygranicznej kultury, zabytków i przyrody wschodniej Lubelszczyzny.

Sprawdź w poniższym quizie, jak dużo wiesz o tym miasteczku!

Co wiesz o Hrubieszowie?

Pytanie 1 z 10
1. Hrubieszów leży nad rzeką

Zobacz także zdjęcia ze spaceru po Hrubieszowie!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE