Hrubieszów: Badania tomografem komputerowym możliwe już w tym miesiąciu

2021-01-08 11:25 Wioletta Sawa
tomograf
Autor: https://pixabay.com

Szpital w Hrubieszowie już wkrótce uruchomi własną pracownię tomografii komputerowej. Tomograf już trafił do placówki , pracownia została też wyremontowana. Wkrótce pierwsi pacjenci będą mogli poddać się badaniu.

Szpital ma wreszcie swoja własną pracownię.

Do tej pory szpital w Hrubieszowie nie posiadał własnego aparatu i własnej pracowni. Te usługi świadczyła firma zewnętrzna i stąd podjęliśmy decyzję by uruchomić w szpitalu własną pracownię tomograficzną, zakupiliśmy własny aparat i będziemy  świadczyć  te usługi- mówi - Dyrektor szpitala w Hrubieszowie Dariusz Gałecki.

Badania będą już wkrótce

- W naszej pracowni będziemy przeprowadzali badania diagnostyczne,  standardowe. Będą mogli z nich skorzystać pacjenci  wszystkich oddziałów i izby przyjęć szpitala w Hrubieszowie, jak również będziemy realizowali badania ze skierowaniami z poradni specjalistycznych oraz bierzemy pod uwagę również  badania komercyjne, czyli całe spektrum - dodaje  - Dyrektor szpitala w Hrubieszowie Dariusz Gałecki.

Tomograf komputerowy został zakupiony za kwotę 2 miliony 100 tysięcy złotych , z czego 600 tysięcy złotych stanowiło dofinansowanie z Ministerstwa Sprawiedliwości, a wkład  finansowy starostwa hrubieszowskiego wynosił 1 milion 100 tysięcy złotych.

Pierwsze badania w nowej pracowni tomograficznej będą przeprowadzane w drugiej połowie stycznia.