Hrubieszów: Miał przebywać na kwarantannie a pojechał rowerem po papierosy

2021-04-08 8:50 Wioletta Sawa
zamosc
Autor: hrubieszow.policja.gov.pl

45-letni mieszkaniec Hrubieszowa odpowie za złamanie zasad kwarantanny. Mężczyzna poniesie konsekwencje opuszczenia miejsca zamieszkania, w okresie wyznaczonej mu izolacji domowej. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Hrubieszowscy policjanci podczas służby zauważyli jadącego rowerem mężczyznę. Wiedzieli,  że zgodnie z decyzją służb sanitarnych powinien przebywać w izolacji domowej. 

- Kiedy zatrzymali 45- latka okazało się, że wyjechał z domu , jak tłumaczył, po to by zrobić zakupy. Żalił się policjantom , że skończyły mu się papierosy. Z informacji wynikało, że był w dwóch sklepach na terenie miasta. Policjanci odwieźli mężczyznę do jego  domu i poinformowali o konsekwencjach nieprzestrzegania zasad izolacji i kwarantanny. Następnie  funkcjonariusze hrubieszowskiej policji pojechali do sklepów, w których mógł przebywać mężczyzna  i dokonano tam dezynfekcji- informuje rzecznik prasowy hrubieszowskiej policji-  aspirant sztabowy Edyta Krystkowiak.

Wobec osób które nie stosują się do decyzji o izolacji lub kwarantannie, wyciągane są konsekwencje.

- O takich ujawnionych przypadkach policjanci informują służby sanitarne, które mogą nałożyć wysoką karę finansową. Ponadto w związku z nieprzestrzeganiem kwarantanny funkcjonariusze będą prowadzić czynności wyjaśniające w związku z wykroczeniem. Mandat za takie wykroczenie może wynosić nawet 1000 zł. Natomiast za przestępstwo narażenia na utratę życia lub zdrowia innych osób kodeks karny przewiduje od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności- dodaje  Edyta Krystkowiak.

Policja apeluje o  odpowiedzialność i przestrzeganie zasad kwarantanny domowej.