zamość

i

Autor: https://pixabay.com/pl/

Gmina Zamość: przedsiębiorcy będą mogli zapłacić później

2020-04-07 7:30

Przedsiębiorcy mający zobowiązania finansowe wobec Gminy Zamość mogą odetchnąć z ulgą. Zostaną im przedłużone terminy opłaty z tytułu użytkowania wieczystego gruntów, z tytułu oddania nieruchomości w najem, dzierżawę lub użytkowanie oraz raty od nieruchomości. Ulgi są spowodowane aktualną sytuacją epidemiologiczną w kraju.

Na wniosek Płatnika którego płynność finansowa uległa pogorszeniu w związku z ponoszeniem negatywnych konsekwencji ekonomicznych z powodu panującej epidemii koronawirusa  terminy spłaty należności pieniężnych z tytułu oddania nieruchomości w najem, dzierżawę lub użytkowanie mogą zostać odroczone lub płatność tych należności może zostać rozłożona na raty przez Wójta Gminy. Udzielona pomoc będzie pomocą de minimis czyli pomocy publicznej dla małych i średnich przedsiębiorstw

Do 30 czerwca zostaje wydłużony termin wniesienia opłaty z tytułu użytkowania wieczystego gruntów.

Do 30 września zostaje przedłużony termin  płatności rat podatku od nieruchomości, płatnych w kwietniu, maju i czerwcu 2020 r. płatnikom których płynność finansowa uległa pogorszeniu w związku z ponoszeniem przez nich  negatywnych konsekwencji ekonomicznych z powodu COVID-19.Może to dotyczyć  dotyczy  branży: gastronomicznej, hotelarskiej, turystycznej, fryzjerskiej, kosmetycznej, rehabilitacyjnej, stomatologiczne oraz  usług  transportowych  w zakresie przewozu osób.  Ostateczne decyzje o branżach których dotyczyć będzie  ulga podejmie Rada Gminy Zamość w dniu 16 kwietnia 2020 roku. Wsparcie to ma pomoc publiczną mającą na celu zaradzenie poważnym zaburzeniom w gospodarce.

Ulgi mają związek z Ustawą z dnia 31 marca 2020 roku o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw.

Rząd  proponuje pomoc Przedsiębiorcom poprzez zastosowanie ulg stosowanych przez jednostki samorządu terytorialnego w ramach należności cywilnoprawnych oraz podatków lokalnych.