Rynek Wielki w Zamościu

i

Autor: M.S Eska Zamość

inwestycje

Głosowanie zakończone. Zamościanie zdecydowali na co zostaną przeznaczone środki Budżetu Obywatelskiego 2024.

2023-09-25 11:49

Tężnia solankowa przy parku miejskim zwyciężyła wśród projektów ogólnomiejskich. W wybranych zadaniach osiedlowych przeważają remonty i przebudowy dróg, chodników i parkingów.

Zakończyły się głosowania w ramach Budżetu Obywatelskiego 2024 Miasta Zamość. Zamościanie preferowali oddawanie głosów drogą elektroniczną - w ten sposób oddano ponad 2200 ważnych głosów. Na zebraniach na 16 osiedlach - było ich jedynie 155. Łączna kwota w puli Budżetu Obywatelskiego 2024 to 3,2 mln zł, z czego 1,3 mln zł przeznaczone będzie na projekt ogólnomiejski.

Widzimy tendencję wzrostową, jeżeli chodzi o głosowanie elektroniczne. Przewaga głosów oddanych w ten sposób jest znaczna. Po zsumowaniu głosów oddanych elektronicznie, jak i tradycyjnie wybrano do realizacji zadanie ogólnomiejskie pn. "Tężnia solankowa w parku miejskim". Protokoły z zebrań osiedlowych umieszczone są na stronie miasta oraz w Biuletynie Informacji Publicznej w zakładce Budżet Obywatelski. — mówi Renata Niemiec - Bubiłek, dyrektor Wydziału Spraw Społecznych i Zarządzania Kryzysowego zamojskiego ratusza.

Wybrano najpiękniejsze imiona na świecie.

Na każdy z wybranych 16 projektów osiedlowych przeznaczona zostanie kwota 120 tys. zł. Szczegółowe informacje znajdują się w protokołach wyboru dostępnych na stronie zamosc.pl

Zobacz też: Trasy rowerowe w Zamościu

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE