Sala Tomaszowskiego Domu Kultury

i

Autor: Tomaszowski Dom Kultury

inwestycje

Dobra wiadomość dla mieszkańców Tomaszowa Lubelskiego. Za kilka dni rusza kino Kadr

2023-09-27 13:24

Po długiej remontowej przerwie Tomaszowski Dom Kultury wznawia w pełni swoją działalność. Odnowiona wielofunkcyjna sala widowiskowa czeka na widzów.

Prace remontowe objęły tylko część budynku Tomaszowskiego Domu Kultury.

Przede wszystkim serce domu kultury, czyli salę widowiskową. Nazywana jest też salą kinową, teatralną, bo spełnia wiele funkcji. Zmieniła się nie do poznania, pod kątem technicznym i pod kątem wizualnym. Dostosowaliśmy ją do potrzeb dużych widowisk, czyli scena została powiększona. Zmodernizowaliśmy też kilka pomieszczeń technicznych, magazynowych, pomieszczeń dla artystów. Jak również to, czego na co dzień nie widać, a co jest bardzo ważne, czyli wszystkie instalacje. — mówi Dariusz Krech, dyrektor Tomaszowskiego Domu Kultury.

Prof. Szklarski analizuje. Co jeśli Donald Trump wygra wybory?

Wielofunkcyjna sala widowiskowa TDK ma obecnie 310 miejsc, zyskała nowe panele akustyczne, fotele i profesjonalną scenę. Oficjalne otwarcie TDK odbędzie się 30 września, a kino Kadr ruszy z pierwszymi seansami 4 października.

Koszt inwestycji to blisko 4 mln zł. Zakończone prace objęły tylko część budynku, planowane są dalsze etapy modernizacji obiektu. Informacje o najbliższych wydarzeniach w Tomaszowskim Domu Kultury znajdują się na stronie placówki.

Zobacz też: Tomaszów Lubelski - stolica Roztocza Środkowego. Zobacz zdjęcia ze spaceru po mieście!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE