Czy w Zamościu będzie kolejne inteligentne przejście?

2020-02-10 12:06 Wioletta Sawa
Inteligentne przejścia w Zamościu
Autor: w.sawa

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Zamościu chce w tym roku oddać do użytku kolejną nowoczesną zebrę. Przejście dla pieszych informujące kierowców o pieszym na pasach miałoby powstać w pobliżu osiedla.

Pomysł na lokalizację kolejnego  przejścia już jest . - Myśleliśmy nad drogą na Krasnobród, w miejscu , gdzie skręca się nad zalew. Myśleliśmy właśnie  o tym kawałku - przyznaje  dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Zamościu-Piotr Błażewicz.

WORD wybrał  lokalizację nieprzypadkowo.

- Powstało tam nowe osiedle. Uczniowie chcący  dostać się na przystanek autobusowy,  muszą przejść na drugą stronę ulicy. Jest tam problem.

Rozwiązaniem  ma być inteligentne przejście dla pieszych. Aktywne przejścia  same informują kierowców o pieszych na pasach.  Zapala się wtedy żółta lampa oraz migają punkty w jezdni.   Zsynchronizowane ze sobą pulsujące światła poziome oraz pionowe zwiększają widoczność pieszego.  Może być on widoczny nawet z odległości 800 metrów.

W Zamościu inteligentne przejścia znajdziemy już między innymi  na ulicy Zamoyskiego i ulicy Śląskiej, oba zlokalizowane są w pobliżu szkół.​