Co dalej z remontem w ZDK-u?

2020-02-10 12:33 Wioletta Sawa
Sala widowiskowa zostanie wyremontowana
Autor: w.sawa

Nadal nie wiadomo co będzie z remontem w Zamojskim Domu Kultury. Placówka jest już po kolejnym przetargu. Do konkursu zgłosiło się pięciu oferentów. Trwa ocena złożonych ofert.

Przetarg nie dotyczył  remontu całego obiektu a wyłącznie sali widowiskowej. - Sali i jej wyposażenia- tłumaczy dyrektor Zamojskiego Domu Kultury- Janusz Nowosad  i dodaje-  Będą nowe fotele, nowa akustyka, nowa technologia sceny, nowe nagłośnienie, oświetlenie i tak dalej.

Ale  planowany jest nie tylko  remont sali widowiskowej.

- Z racji tego, że pojawi się balkon, będzie też winda i nowa klatka schodowa, czyli wyjście ewakuacyjne dla widzów, którzy będą zasiadali na balkonie. Będzie też całe zaplecze sali widowiskowej  zlokalizowane od strony Ogródka Jordanowskiego. To będzie tak zwany pierwszy etap czyli sala widowiskowa z kilkoma elementami dodatkowymi- dodaje Janusz Nowosad.

Wszystkie oferty złożone przez oferentów  do przetargu przewyższają kwoty zaoferowane przez miasto na realizację tej inwestycji. To czy przetarg wyłoni wykonawcę będzie wiadomo pod koniec miesiąca.