Chełm: Zakażona koronawirusem w busie. Sanepid szuka pasażerów i prosi o kontakt!

2020-07-30 12:12 Monika Kowalewicz
mat. ilustracyjny
Autor: marsjo, pixabay.com

Chora kobieta podróżowała busem na trasie Dubienka-Chełm! Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Chełmie apeluje o kontakt do pozostałych pasażerów. Istnieje prawdopodobieństwo, że mogli zakazić się od niej koronawirusem.

Chodzi o kurs z 22 lipca, godzina 8.30. Pojazd pokonał trasę z Dubienki do Chełma.

- Część osób już się zgłosiło. Teraz poddawane są kwarantannie, wykonamy ich również badania. Nie wiemy ilu pasażerów dokładnie podróżowało tym pojazdem. Prosimy ich o jak najszybszy kontakt - apeluje Elżbieta Kuryk, Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Chełmie.

Bus na trasie zatrzymywał się m.in. w miejscowościach Siedliszcze i Białopole. Z chełmskim sanepidem można skontaktować się za pośrednictwem numeru alarmowego 693 444 561 lub (082) 565 34 21.

Z porannego raportu przekazanego przez Lubelski Urząd Wojewódzki na 30 lipca wynika, że w ostatnich godzinach na terenie Lubelszczyzny potwierdzono 11 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Przeważa powiat puławski, ale jest też mężczyzna z powiatu hrubieszowskiego.

Daje to ogólny bilans 954 przypadków potwierdzonych badaniami laboratoryjnymi, 696 ozdrowieńców i 20 zarejestrowanych w regionie zgonów.

Pierwszy pacjent wyleczony osoczem ozdrowieńca

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.