Chełm: Na trawniku przy bibliotece zamieszkały... jeże [AUDIO]

2020-06-30 11:20 Bartłomiej Ważny
Jeden z podopiecznych chełmskich bibliotekarzy
Autor: Chełmska Biblioteka Publiczna Jeden z podopiecznych chełmskich bibliotekarzy

Przy budynku Chełmskiej Biblioteki Publicznej zadomowiła się rodzinka... jeży. Samotna matka z dwójką małoletnich dzieci znalazła wśród bibliotekarzy życzliwych obserwatorów i pomocników.

Pracownicy biblioteki dbają o niecodziennych sąsiadów. Gdy samiczka powędruje w poszukiwaniu jedzenia dla swoich młodych, bibliotekarze doglądają małych jeżyków. W zamian - pracownicy Chełmskiej Biblioteki Publicznej mogą być pewni, że trawnik przed ich budynkiem jest czysty. Jeże rozsmakowały się bowiem w tamtejszych ślimakach.
- Staramy się dokarmiać tą naszą rodzinkę, mamy przede wszystkim satysfakcję, że mamy dzięki nim czysty trawnik - mówi nam Robert Chełmicki, dyrektor Chełmskiej Biblioteki Publicznej. - Tak na prawdę są to nasi milusińscy. Dzieciaki, które przychodzą do naszej biblioteki mają okazję spotkać się z rodziną jeży.

Biblioteka już teraz zapowiada, że jeśli jeża rodzina zostanie z nimi do jesieni, to 10 listopada, w ramach Międzynarodowego Dnia Jeża, placówka zorganizuje specjalne wydarzenie dla czytelników.

Rodzinka jeży zadomowiła się na trawniku przy bibliotece - mówi Robert Chełmicki, dyrektor Chełmskiej Biblioteki Publicznej:
Burza w Lublinie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.