Biłgoraj: 60 pacjentów z oddziału chirurgicznego i wewnętrznego jest zdrowych

2020-06-03 14:45 Wioletta Sawa
biłgoraj
Autor: https://pixabay.com/pl

Sześćdziesięciu pacjentów z oddziałów chirurgicznego i chorób wewnętrznych szpitala w Biłgoraju nie zaraziło się koronawirusem . Już są znane drugie wyniki ich próbek. Wszystkie są negatywne. Podobnie jest u sześciu osób, u których wykryto zarażenie oraz u tych osób, które miały z nimi kontakt.

- Można już powiedzieć, że mamy optymistyczne wiadomości. Wszyscy pacjenci mieli podwójne wyniki biologiczne, ich wyniki są wszystkie ujemne.  Personelowi, który kontaktował się lub był w jakiś sposób narażony na kontakt z osobami pozytywnymi, wykonano podwójne badania, które również są ujemne. Natomiast te osoby, u których wcześniej wykryto zarażenie, również wykonano podwójne badania. Oni również mają podwójny wynik ujemny i już zdejmowane są kwarantanny- mówi Dyrektor ARION Szpitale sp. z o.o. Zespół Opieki Zdrowotnej w Biłgoraju- Tomasz Kwiatkowski

Podwójne Negatywne wyniki ma też dwunastu diagnostów, którym pobrano próbki w ramach badań przesiewowych. Dzisiaj jeszcze raz zostanie zbadane około 30 osób z personelu z oddziału chirurgicznego I chorób wewnętrznych

- To jest pozostały personel, który był ujemny i nie miał kontaktu z osobami zarażonymi, ale dla takiej czystości epidemiologicznej robimy badania - dodaje Dyrektor szpitala- Tomasz Kwiatkowski.

Przypomnijmy, w ubiegłym tygodniu w placówce wykryto koronawirusa u sześciu osób z oddziałów chirurgicznego i chorób wewnętrznych. Zakażenie wykryto  w trakcie badań przesiewowych u 446 pracowników. Po tym  zbadano pacjentów z oddziałów, na których pracowały osoby zarażone. Podwójne wyniki  testów 60 pacjentów  świadczą o tym, że nie zostały zarażone i teraz mogą wrócić do domów.