Biłgoraj: Prawomocna decyzja sądu - autodrom jest własnością powiatu biłgorajskiego

2021-07-13 15:45
Autodrom w Biłgoraju
Autor: Starostwo powiatowe w Biłgoraju

Cały teren autodromu w Biłgoraju należy do powiatu biłgorajskiego. Po kilku latach sądowych przepraw z prywatnym właścicielem sąd wydał prawomocne postanowienie. Władze powiatu mają plan na rewitalizację obiektu.

Historia biłgorajskiego autodromu sięga lat 70. XX wieku. Lata 80. i 90. to bardzo udany okres rozwoju sportu kartingowego w Biłgoraju, a sam tor kartingowy należał do jednego z najlepszych w kraju. Stworzone zostały doskonałe warunki do przeprowadzania wszelakich imprez: zawodów kartingowych, motocyklowych, rajdów samochodowych czy innych imprez motorowych jak np. szkoleń kierowców tzw. „śliska jezdnia”. Na biłgorajskim torze ścigał się m.in. Robert Kubica.

Po latach sporu ze spadkobiercami części autodromu cały obiekt przy ulicy Motorowej w Biłgoraju, prawomocną decyzją sądu stał się własnością powiatu biłgorajskiego.

Starosta biłgorajski, Andrzej Szarlip chce, aby to miejsce odzyskało dawny blask i znów było atrakcyjne dla osób związanych ze sportami motorowymi i nie tylko.

W strategii województwa lubelskiego wpisaliśmy już rozbudowę Autodromu dlatego, że to miejsce ma absolutnie charakter ponadregionalny. Środki finansowe na ten cel będą. Powiat biłgorajski i miasto mają ogromne tradycje w sportach motorowych. — podkreśla wicemarszałek Województwa Lubelskiego, Michał Mulawa.

Raport z anteny 13.07, godz.10