Biłgoraj: Mieszkańcy powiatu będą mogli korzystać z bezpłatnego transportu

2021-04-22 12:20 M.S
Biłgoraj: Mieszkańcy powiatu będą mogli korzystać z bezpłatnego transportu
Autor: bilgorajski.pl

Projektu door to door w powiecie biłgorajskim rusza od czerwca, są już dwa nowoczesne busy, które będą przewoziły osoby wykluczone mobilnie.

Mieszkańcy gmin powiatu biłgorajskiego już niedługo będą mogli korzystać z bezpłatnego transportu. W ramach projektu door to door, czyli Bliski Powiat Biłgorajski osoby potrzebujące wsparcia w zakresie mobilności będą miały szanse rozwijania aktywności w życiu społecznym, zawodowym i publicznym. Do starostwa trafiły już dwa busy przystosowane do przewozu starszych i niepełnosprawnych.

Projekt będzie polegał na dowożeniu naszych mieszkańców w celach potrzebnych do egzystencji, na przykład do lekarza, do urzędu. Skierowany jest on do takich osób, które nie mają samochodu, nie mają dostępu do tej komunikacji publicznej. Diagnozowaliśmy tą sytuację, rzeczywiście ona występuje na terenie powiatu biłgorajskiego. Są takie osoby, są to osoby starsze w większości, ale też zdarzają się osoby młode, które również są wykluczone komunikacyjnie. Realizacja tego projektu poprzedzona była konsultacjami społecznymi, pytaliśmy wszystkich sołtysów na terenie naszego powiatu o zakres tych planowanych usług. I po tych wszystkich konsultacjach opracowaliśmy diagnozę, która wskazywała potrzebę tego projektu. — mówi starosta biłgorajski, Andrzej Szarlip.

Całkowita wartość i dofinansowanie projektu to ponad milion złotych. Oprócz zakupu samochodów środki zostaną przeznaczone na uruchomienie i wyposażenie dyspozytorni. Mieszkańcy powiatu spełniający kryteria, będą mogli korzystać z tej usługi już od          1. czerwca br.

Raport z anteny 22.04, godz.10