Biłgoraj: 3,5 miliona złotych dla powiatu

2021-04-07 17:38 M.S
3,5 miliona złotych dla powiatu biłgorajskiego
Autor: bilgorajski.pl

Łącznie 3,5 miliona złotych otrzyma powiat biłgorajski na realizację dwóch ważnych inwestycji: muzeum w Osuchach oraz modernizację i rozbudowę obiektów sportowych przy Zespole Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju.

2,2 miliona złotych pozwoli na adaptację otrzymanego w drodze darowizny, od gminy Łukowa, budynku na potrzeby muzeum w Osuchach.

— Budynek zostanie wyremontowany pod Muzeum Partyzantów Polskich Osuchy 44. w ramach tej inwestycji powstanie nowoczesne, spełniające warunki, wymogi XXI wieku, muzeum, które w sposób multimedialny, nowoczesny będzie oferowało zapoznanie się z historią tego miejsca. Tak naprawdę jest to inwestycja ponadlokalna. Jest to bitwa, która wpisuje się w historię Polski. Jest tam też największy cmentarz partyzancki w Europie. — mówi starosta biłgorajski, Andrzej Szarlip.

Powiat ze swojego budżetu wstępnie ma dołożyć 300 tysięcy złotych na ten cel. Pozostałe fundusze z RFIL,  czyli 1,3 miliona złotych przeznaczone zostaną na przebudowę bieżni sportowej, obiektów lekkoatletycznych w tym skoczni w dal, rzutni kulą oraz budowy niezbędnej infrastruktury na terenie Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju.