zamość

i

Autor: https://pixabay.com

Rozrywka

Gra miejska i historyczne konkurencje- będzie się można sprawdzić!

2023-06-01 10:15

Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał Oddział Muzeum Zamojskiego już w ten weekend z okazji Dnia Dziecka, zaprasza na szereg atrakcji i dla małych i dla dużych.

Pierwszego dnia będzie można zagrać w grę miejską „Anatomia miasta”. Wystarczy wtedy odwiedzić Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał, pobrać kartę do gry i zagrać.

- Cała fabula gry oparta jest na architekturze miasta Zamość. Nawiązuje do planu miasta z 1580 roku- sylwetce człowieka. Głównym wątkiem gry jest moment kiedy Bernardo Morando zostawia list kierowany do swojego następcy. Zostawia mu opis tego, co zrobił względem budowy miasta, a czego nie udało mu się  zrobić. Zadaniem jego następcy jest dokończenie tych planów. Gracz otrzyma informację, kogo musi odnaleźć i jakie zadania wypełnić, żeby tę grę ukończyć-mówi Kinga Kołodziejczyk z Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał.

Drugiego dnia imprezy- w niedzielę odbędzie się Piknik Historyczny „Ożywiamy historię”.​

- Ożywiamy historię, czyli chcemy udowodnić, że historia nie musi być wcale nudna i może się zamienić we wspaniały plac zabaw. Będziecie mogli przenieść się do XVII wieku. Na terenie zielonym za zamojskim Arsenałem przygotowany będzie obóz siedemnastowieczny, gdzie na najmłodszych czeka mnóstwo atrakcji. Będzie można wziąć udział w ćwiczeniu musztry, strzelać z łuku. Będziemy również proponować takie konkurencje jak rzut podkową czy rzut sakwą do hełmu i wiele innych atrakcji. Bardzo serdecznie zapraszamy, wstęp oczywiście jest wolny-mówi Kinga Kołodziejczyk z Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał.

Wydarzenia odbędą się 3 i 4 czerwca na terenie zamojskiej starówki. Startują od godziny 11.00.

zamość

i

Autor: Muzeum Arsenał
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE