zamość

i

Autor: https://pixabay.com/pl

Miłośnicy czterech kółek będą wkrótce sprzątać lasy Zamojszczyzny

2023-03-17 10:01

Zbliża się 5. edycja akcji „Czyste lasy Zamojszczyzny” . To przedsięwzięcie organizowane przez środowisko offroadowe z naszego regionu. Chodzi o Stowarzyszenie "Zamość4x4", które powraca z akcją po covidowej przerwie.

Pasjonaci  jazdy autami terenowymi  będą  zbierać śmieci pozostawione w lasach, na ścieżkach i szlakach turystycznych nadleśnictw Tomaszów, Zwierzyniec i Krasnystaw.

- Ruszamy pełna parą.  Chcielibyśmy kontynuować  nasze  działania dotyczące czystych lasów Zamojszczyzny . Idea zacna. Chodzi nam o to, żeby, posprzątać lasy  przed sezonem turystycznym , na wiosnę, kiedy drzewa jeszcze nie puściły liści  i pąków a  śmieci są widoczne. Skoro bierzemy trochę z tej naszej kochanej przyrody to chcielibyśmy jej też oddać coś poprzez tego typu akcje.  Chcielibyśmy też pokazać mieszkańcom dużych miast i mniejszych , że zaśmiecone lasy to poważny problem. Chcemy uświadomić, że jeśli my nie będziemy dbali o dobro naszej przyrody to nikt tego za nas nie zrobi . Chcielibyśmy uczulić całe społeczeństwo , tych dużych ludzi i tych małych, żeby nie śmiecić , żeby lasy były czyste - mówi Jarosław Kuchta ze Stowarzyszenia "Zamość4x4".

Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkich, którzy posiadają autka z napędem 4x4 wraz z przyczepkami samochodowymi. Chcielibyśmy aby do akcji zaangażowały się wszelkie środowiska turystyczne, myśliwskie, leśne oraz wszyscy pasjonaci przyrody. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby przyczynić się do tego, żebyśmy mieszkali w najczystszym regionie Polski. Niektóre miejsca nie będą wymagały dotarcia do nich autami terenowymi, dlatego też osoby, które przyjadą osobówkami też będą miały co robić. Na miejscu zbiórki podzielimy się na mniejsze biogrupy, zaopatrzone w worki, przyczepki samochodowe i wyruszymy w miejsca najbardziej zanieczyszczone. Prosimy o potwierdzenie przybycia poprzez wpis pod wydarzeniem na fb: Imię, marka auta, przyczepka (+/-), ilość osób w aucie. Po akcji zapraszamy wszystkich uczestników na wspólne ognisko z grillowym jedzonkiem pod wiatę przy Centrum Geoturystycznym w Lipsku Polesiu, przy którym odbędą się konkursy i prelekcje przyrodnicze dla najmłodszych zbieraczy jak również wybierzemy załogę, która znajdzie najbardziej kontrowersyjny śmieć- zapraszają Organizatorzy.

 Planowany harmonogram akcji :

8.30 - zbiórka w Lipsku Polesiu – Centrum Geoturystyczne Gminy Zamość (podział na 2/3 załogowe grupy)

9.00 – wyjazd w teren

14.00 – powrót na miejsce zbiórki14.00 - .... – wspólne biesiadowanie pod wiatą (konkursy, prelekcje )

Akcja odbędzie się 26 marca.

zamość

i

Autor: Stowarzyszenie Zamość 4x4
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE