63 - latek okłamał policje, że jest zarażony. Chciał zobaczyć mundurowych w kombinezonach

2020-03-24 9:50
Mieszkaniec Zamościa kłamał, ze ma koronawirusa
Autor: zamosc.lubelska.policja.gov.pl

Mieszkaniec Zamościa wezwał do siebie funkcjonariuszy, informując, że zaraził się koronawirusem. Kłamał, bo chciał zobaczyć policjantów u ubraniach ochronnych.


Mężczyzna kilkukrotnie dzwonił na numer alarmowy, a po chwili przerywał rozmowę. Służby powiadomił jednak, że dokonał samookaleczenia żyletką, a także potwierdził, że jest zarażony i obecnie przebywa na kwarantannie.
Policjanci z zamojskiej komendy interweniowali w kombinezonach ochronnych. Gdy dotarli na miejsce okazało się, że 63- letni mieszkaniec Zamościa nie posiada żadnych obrażeń, ale za to jest nietrzeźwy.

— W rozmowie z funkcjonariuszami 63-latek zaprzeczył swoim wcześniejszym twierdzeniom o rzekomej chorobie, kłamał również, co do tego, że zrobił sobie krzywdę. Jako powód swojego nagannego zachowania podał chęć zobaczenia w jaki sposób służby zareagują na jego zgłoszenie oraz to, że chciał ujrzeć policjantów w kombinezonach ochronnych. — tłumaczy  asp. Dorota Krukowska - Bubiło, Policji w Zamościu. 

Teraz za swój żart mężczyzna odpowie przed sądem. Grozi mu kara karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1500 zł.