zamość

i

Autor: Wioletta Sawa

25- lat WORD-u w Zamościu. Ośrodek ochodził swój jubileusz

2023-09-25 9:49

Były podziękowania, gratulacje i odznaczenia. Pracownicy i zaproszeni goście świętowali 25- rocznicę istnienia Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Zamościu. Ośrodek powstał w 1998 roku podobnie jak wszystkie WORD-y w Polsce. Na uroczystej gali nie tylko dziękowano za prace i zaangażowanie ale też wspominano.

- 25- lecie jest okazją to tego, żeby podsumować to , co się wydarzyło w przeciągu tego czasu. Zmieniło się na pewno podejście osób egzaminowanych i egzaminatorów. Mamy dużo nowocześniejsze środki. Wszystko przebiega sprawniej, jest mniej wątpliwości co do przebiegu egzaminów i więcej osób jest zadowolonych z formy tych egzaminów-  mów- Dyrektor WORD Zamość- Marcin Kulig.

- Zamojski WORD powstał jeszcze wtedy, kiedy było województwo zamojskie. Dzięki temu, że jest ten ośrodek z nami to możemy szkolić kierowców i dbać o bezpieczeństwo ruchu drogowego w przedszkolach, w szkołach. Jest to nie do przecenienia- mówi Prezydent Zamościa- Andrzej Wnuk.

Od sztucznej inteligencji po naukę resyscytacji, czyli Piknik Naukowy w Lublinie

- Bardzo dobrze wspominam pracę w Wordzie chociaż początki nie były łatwe. WORD nie miał wtedy niczego. Byliśmy w wynajętym budynku, mieliśmy wynajęte pojazdy . Czasy były trudne. Na początku mieliśmy Maluchy i Maluchami egzaminowaliśmy i na placu i na mieście. Potem te samochody zmieniały się na te bardziej nowoczesne. Sukcesem zamojskiego WORD-u jest to, że zbudował ten trzon pracowników i egzaminatorów- mówi Zbigniew Kubina- były Dyrektor WORD-u, który tę funkcję zaczął pełnić rok po utworzeniu WORD-u i pełnił ją w latach 1999 - 2008.​

Pierwsza siedziba zamojskiego WORD-u znajdowała się przy Rotundzie,  a w 2016 roku została przeniesiona na ulicę Kilińskiego. W 2017 roku utworzono odział WORD-u w Biłgoraju, na ulicy Motorowej.WORD zmieniał się w przeciągu tych lat. Polepszyła się baza egzaminacyjna, zyskał miasteczko ruchu drogowego, symulatory.

Zmiany w zakresie egzaminowania w przeciągu 15 lat dostrzega Stanisław Smoła - Egzaminator Nadzorujący  w WORD Zamość- pracujący w ośrodku od 15 lat.

- Na lepsze zmieniło się to, ze dość często zmieniane są pojazdy, park maszynowy jest lepszy. Na plus zmieniły się egzaminy teoretyczne, które rzeczywiście dają namiastkę tego, żeby sprawdzić znajomość przepisów przez kursanta. Na gorsze zmieniło się to, że egzaminatorzy mają na sobie  ciasny gorset przepisów.

W dniu obchodów 25- lecia na terenie WORD-u kursanci mogli popróbować się w zdawaniu próbnych egzaminów na prawo jazdy, uczniowie mogli zobaczyć pokaz strażacki, dla przedszkolaków były gry i zabawy.

Zobacz też:

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE