Graffiti, które pojawiło się w wielu miejscach Trzebnicy

i

Autor: Marek Długozima/facebook.com Graffiti, które pojawiło się w wielu miejscach Trzebnicy

Zniszczona bazylika, cmentarz i dom burmistrza. Wandale zaatakowali w Trzebnicy

2020-10-29 16:03

Trzebnicka bazylika zdewastowana. Na elewacji świątyni, klasztoru oraz ołtarza polowego pojawiło się graffiti uderzające w Kościół. Podobne akty wandalizmu odnotowano też m.in. na cmentarzu parafialnym.

Graffiti pojawiło się na budynkach sakralnych w nocy z wtorku na środę. Dzieło wandali prezentuje kobietę przybitą do krzyża z hasłami "KOŚCIÓŁ KATOLICKI MORDERCY KOBIET GWAŁCICIELE DZIECI" a także symbol czerwonej błyskawicy, będącej symbolem Strajku Kobiet.

- Zgłoszenie obejmuje naniesienie graffiiti na mury bazyliki, mury klasztoru, mury ołtarza polowego oraz cmentarza parafialnego - informuje podkom. Piotr Dwojak z Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy.

Funkcjonariusze są już na tropie wandali, którzy zniszczyli obiekty sakralne. Kamery monitoringu zarejestrowały sylwetki dwóch mężczyzn, którzy w nocy z wtorku na środę przemierzali ulice miasta, m.in. w okolicach zniszczonych obiektów.

Dewastacja świątyń zasmuciła proboszcza Bazyliki św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy.

- To naganne zachowanie. Każdy ma prawo do manifestowania swoich poglądów. Natomiast pewne rzeczy, które niszczymy, to jest przekroczenie granicy, której nie powinniśmy przekraczać. To jest nasze wspólne dobro, o które powinniśmy dbać - komentuje ks. Piotr Filas.

Dodajmy, że antykościelne grafiki pojawiły się też na kościele w Koczurkach oraz na ogrodzeniu domu burmistrza Trzebnicy.

Posłuchaj: Wandale zdewastowali trzebnicką Bazylikę
Dezynfekcja karetek
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE