Znęcał się fizycznie nad 77 - letnią matką. Trafił do aresztu

2021-05-11 14:28 PAP A.F
Policja
Autor: M.Witt-Ratowska Będa policyjne kontrole przy przejściach dla pieszych.

Sąd Rejonowy w Głogowie na Dolnym Śląsku na trzy miesiące aresztował mężczyznę podejrzanego o znęcanie się nad swoją 77 - letnią matką. O całym zdarzeniu zawiadomił lekarz, który przyszedł do kobiety na rutynową wizytę domową. Mężczyzna trafił za kratki.

Aspirant szt. Monika Kaleta z dolnośląskiej policji poinformowała we wtorek, że kilka dni temu Komenda Powiatowa Policji w Górze została powiadomiona o fakcie znęcania się nad 77-letnią mieszkanką miasta przez jej 56-letniego syna.

- Powiadomił o tym lekarz, który przyszedł tego dnia na rutynową wizytę domową do kobiety. Podczas badania zauważył, że pacjentka ma na szyi ślady mogące świadczyć o podduszaniu, otarcia w okolicach krtani i liczne drobne rany na całym ciele. W rozmowie seniorka przyznała, że od prawie 1,5 roku jej syn znęca się nad nią, bije i awanturuje się" - powiedziała policjantka.

Lekarz niezwłocznie zawiadomił policję, która od razu na miejscu zatrzymała 56-latka. Mężczyzna był trzeźwy. Decyzją sądu trafił do tymczasowego aresztu na trzy miesiące. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Raport z anteny 11.05, godz.10