Będzie pięknie!

Kiedy Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu? Coraz bliżej otwarcie!

2023-11-23 15:06

Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu tuż tuż. Zapewne jak co roku przyciągnie on tłumy osób zarówno ze stolicy Dolnego Śląska, jak i spoza. Na pewno znajdziecie tam grzane winko, czapki, sery czy choinkowe ozdoby. Kiedy nastąpi oficjalne otwarcie i do kiedy będzie można go podziwiać?

Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu 2023 - otwarcie

Czas pędzi nieubłaganie, i już niedługo oficjalnie zostanie otwarty Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu. Przypadnie to 24 listopada w piątek. To tydzień później niż rok temu. Jednak nacieszyć się nim będzie można do 7 stycznia, a nie jak poprzednim razem do 31 grudnia. Zarówno wielu mieszkańców stolicy Dolnego Śląska, jak i innych miast, czeka na otwarcie z utęsknieniem. Jarmark bowiem robi duże wrażenie, zarówno w dzień, jak i po zachodzie słońca. Pomimo niektórych dosyć wygórowanych cen w zeszłym roku, każdy chciał "zaliczyć" grzańca na świątecznym targowisku czy kupić świąteczne prezenty pod choinkę. W tym roku zapewne będzie podobnie.

Czy ceny poszybują jeszcze bardziej w górę? To się okaże. Przypomnijmy, że w zeszłym roku za szaszłyka czy golonkę trzeba było zapłacić aż 38 zł. Bardzo droga była też karkówka, wyceniona na 35 zł. Kiełbasa zwykła i biała kosztowała 25 zł. Za porcję bigosu trzeba było zapłacić 20 zł, za żurek 15 zł, ziemniaki kosztowały 12 zł, a pajda chleba.... 25 zł.

Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu po zmroku. Robi wrażenie! [ZDJĘCIA]

Jarmark w tym roku będzie obejmował obszar ul. Oławską, ul. Świdnicką, plac Solny i wszystkie pierzeje Rynku (Zachodnią przy fontannie, Północną, Południową i Wschodnią).

Plany jarmarku przygotowane są tak aby każdy mógł poruszać się po całej przestrzeni Jarmarku. Można "wchodzić" do domków sprzedawców wybrać produkty i zakupić online bezpośrednio ze sklepu sprzedawcy. Tego samego sprzedawcy, który będzie prowadził sprzedaż na jarmarku.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE