Znaleziono bombę na pl. Staszica! Trwa ewakuacja mieszkańców. Do kiedy potrwają prace saperów?

i

Autor: Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych

Wrocław

Znaleziono bombę na pl. Staszica! Saperzy zakończyli pracę [AKTUALIZACJA]

2023-05-26 13:02

W czwartek, 25 maja, na pl. Staszica znaleziono dużą bombę lotniczą. Rano ewakuowani zostali mieszkańcu. Saperzy zakończyli pracę i wywieźli 250 kilogramową bombę na poligon. Ruch został przywrócony.

Bombę znaleziono w czwartek, 25 maja, podczas przeprowadzanych na pl. Staszica prac budowlanych. Waży ona około 250 kilogramów. Saperzy zakończyli już pracę, a bomba została bezpiecznie wywieziona.

Bomba na pl. Staszica we Wrocławiu. Ewakuacja mieszkańców

Rejon ewakuacji ustalony został przez Policję po konsultacji z dowódcą Patrolu Saperskiego. Wyznaczono strefę ewakuacji po obrysie ulic: Reymonta od ul. Łowieckiej do Kleczkowskiej, ul. Kleczkowska od ul. Reymonta do ul. Dębowskiego, ul. Dębickiego do skrzyżowania z ul. Trzebnicką (bez ewakuacji przy ul. Dębickiego), ul. Trzebnicka od skrzyżowania z Dębickiego do pl. Powstańców Wielkopolskich. Następnie pl. ks. Stanisława Staszica od Placu Powstańców Wielkopolskich do skrzyżowania z ul. Św. Wincentego, skręt w prawo na skrzyżowaniu z ul. Pomorska w pl. Staszica do ul. Biskupa Tomasza Pierwszego, do ul. Biskupa Tomasza do ul. Łowieckiej, ul. Łowiecka do ul. Reymonta.

Znaleziono bombę na pl. Staszica! Trwa ewakuacja mieszkańców. Do kiedy potrwają prace saperów?

i

Autor: UM Wrocław

Bomba na pl. Staszica we Wrocławiu. Do kiedy będą utrudnienia?

Akcja ewakuacyjna rozpoczęła się o godz. 8:00 i trwała do ok. godz. 10:30., a po jej zakończeniu i upewnieniu się, że w okolicy nie pozostali żadni mieszkańcy, zaczęto przeprowadzać akcję saperską. Podjęcie niewybuchu planowo trwać miało do godz. 13:00, jednak przedłużyło się do 13:30. BOmba została wywieziona na poligon, a ruch został przywrócony.

Bomba na pl. Staszica we Wrocławiu. Ruch przywrócony

Oprócz ewakuacji ok. 2500 mieszkańców, spodziewać się można sporych utrudnień w ruchu. Przywrócony został już ruch drogowy, ruch pieszy i ruch kolejowy. Ewakuowane osoby mogą powrócić już do domu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE