Złodzieje ukradli półtora kilometra sieci trakcyjnej. Utrudnienia na trasie ze Zgorzelca do Wrocławia

i

Autor: pixabay.com zdj. ilustracyjne

Dolny Śląsk

Złodzieje ukradli półtora kilometra trakcji. Utrudnienia na trasie ze Zgorzelca do Wrocławia

2023-12-08 16:43

Duże utrudnienia w ruchu pociągów na trasie między Zgorzelcem a Wrocławiem. Złodzieje ukradli półtora kilometra sieci trakcyjnej na odcinku Zebrzydowa – Węgliniec. O awarii informują Koleje Dolnośląskie oraz PKP PLK. Niektóre pociągi zostały odwołane.

Złodzieje ukradli półtora kilometra sieci trakcyjnej. Utrudnienia na odcinku Węgliniec - Zebrzydowa

Jak podaje portal eluban.pl, pomiędzy Węglińcem a Zebrzydową (trasa ze Zgorzelca do Wrocławia) złodzieje ukradli sieć trakcyjną o łącznej długości półtora kilometra. W uszkodzoną sieci wjechał pociąg o numerze 69502 Zgorzelec – Wrocław. Utrudnienia dla podróżnych trwają przez cały dzień.

W godzinach porannych było to około 55 minut opóźnienia na trasie Zgorzelec – Wrocław Główny. Koleje Dolnośląskie w dalszym ciągu informują o możliwych utrudnieniach na tej trasie.

Węgliniec - Zebrzydowa. Awaria sieci trakcyjnej z udziałem pociągu nr 69502 (Koleje Dolnośląskie S.A.) relacji Węgliniec - Wrocław Główny. Mogą wystąpić opóźnienia pociągów około 10 minut. Przepraszamy za utrudnienia.” - czytamy na PKP PLK.

Z powodu zaistniałej awarii pociąg KD 69024 Pociąg do Kultury na odcinku od stacji Węgliniec do stacji Wrocław Główny został w piątek odwołany.

Do końca dnia podróżni mogą się spodziewać utrudnień na trasie między Zgorzelcem a Wrocławiem.

Prawie milion mieszkańców Wrocławia. Gdzie mieszka najwięcej osób?