Zdecyduj gdzie we Wrocławiu powstaną nowe trasy rowerowe. Ruszają konsultacje społeczne

2021-06-17 21:08
Zdecyduj gdzie we Wrocławiu powstaną nowe trasy rowerowe. Ruszają konsultacje społeczne
Autor: pixabay.com

Konsultacje społeczne dotyczące przygotowania planu działań rowerowych do 2030 roku rozpoczęły się 15 czerwca i potrwają do połowy lipca. Mieszkańcy będą mogli przedstawić m.in. swoje pomysły na nowe trasy rowerowe, czy poprawę jakości tych już istniejących.

Zrównoważona mobilność – wygoda i wybór

Plan działań rowerowych do 2030 roku ma powstać, by jeździło się lepiej, zarówno rowerzystom, jak i innym użytkownikom dróg. Konieczne jest dbanie o zrównoważoną mobilność (każdy użytkownik może wybrać sposób poruszania się po mieście - tak, by było to dla niego komfortowe). Projekt to też odpowiedź na rekomendacje przedstawione przez mieszkańców i mieszkanki Wrocławia podczas Wrocławskiego Panelu Obywatelskiego.

Dwa kółka w mieście

Jakie trasy rowerowe istnieją, a jakie powinny powstać oraz które najpierw? W jakich miejscach zorganizować parkingi dla jednośladów? Czy i jak rozwijać usługę Wrocławskiego Roweru Miejskiego? To główne cele, postawione w ramach przygotowania dokumentu.

Oprócz odpowiedniej infrastruktury, konieczne są działania miękkie, sprzyjające decyzji o wyborze roweru jako środka transportu. Projekt ma być bodźcem do zastanowienia się nad tym, jak promować poruszanie się po mieście rowerem i jak edukować w tym zakresie.

Ważny głos mieszkańców

To, co zostanie ustalone w czasie konsultacji, będzie jednym z ważniejszych czynników branych pod uwagę przy tworzeniu planu. 23 czerwca (w środę) o g. 17.30 odbędzie się e–spotkanie dla mieszkanek i mieszkańców Wrocławia, zaś tydzień później, 29 czerwca, także o g. 17.30, e–spotkanie przedstawicieli Zarządów Osiedli. W sobotę, 26 czerwca, o g. 10.00 wyruszy rowerowy przejazd konsultacyjny. W konsultacjach mogą wziąć udział także dzieci i młodzież, dla których zorganizowane zostaną warsztaty. Przez cały czas trwania konsultacji będzie można wypełnić formularze opinii.

Dla osób chętnych wziąć udział w konsultacjach, od 22 czerwca dostępne będą mapa i formularz zgłoszeniowy. Konsultacje potrwają do 13 lipca.

Raport z Anteny 17.06

QUIZ. Polska polityka od 1990 roku. Zna się na niej rzekomo każdy Polak. Udowodnij to

Pytanie 1 z 15
Który zespół wykonywał utwór disco polo dedykowany Aleksandrowi Kwaśniewskiemu?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE