Zamknięty Oddział Pediatryczno-Reumatologiczny im. Falkiewicza we Wrocławiu! Powodem brak personelu

2022-04-12 9:15

Od 15 kwietnia do 10 maja wstrzymana zostanie praca Oddziału Pediatryczno-Reumatologicznego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. A. Falkiewicza we Wrocławiu. Powodem jest brak wystarczającej liczby personelu.

Rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego Michał Nowakowski poinformował w poniedziałek, że Oddział Pediatryczno-Reumatologiczny Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. A. Falkiewicza we Wrocławiu zostanie czasowo wstrzymany w okresie od 15 kwietnia do 10 maja ze względu na brak odpowiedniej liczby lekarzy specjalistów niezbędnych do zachowania funkcjonowania oddziału. „Brak wystarczającej liczby personelu nie dotyczy aspektów finansowych i ma związek z indywidualnymi sytuacjami m.in. absencji zdrowotnych” – podkreślił rzecznik.

Jak dodał, pojedynczy pacjenci części pediatrycznej oddziału wymagający kontynuacji hospitalizacji będą mieli zapewnioną opiekę w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistyczny im. J. Gromkowskiego przy ul. Koszarowej we Wrocławiu, który posiada oddziały o profilu pediatrycznym. Natomiast pacjenci części reumatologicznej oddziału ze względu na leczenie planowe oraz diagnostykę niewymagające hospitalizacji będą w tym tygodniu wypisani ze szpitala do domu. „Dyrekcja szpitala dokłada wszelkich starań, aby jak najszybciej przywrócić funkcjonowanie oddziału pediatryczno-reumatologicznego”- zapewnił Nowakowski.

Przypomnijmy, że od 8 kwietnia ze względu na liczną absencję ratowników medycznych w mocno ograniczonym zakresie działa Szpitalny Oddział Ratunkowy w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym przy ul. Kamieńskiego we Wrocławiu. Od 4 kwietnia SOR w ogóle nie przyjmował pacjentów, ponieważ 19 ratowników oczekujących podwyżek płac nie przedłużyło umów kontraktowych, a kolejnych 17 przedstawiło zwolnienia lekarskie.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE