Zakaz seksu? Oto nowe obostrzenia! Czy w czasie pandemii można uprawiać seks?

2020-11-19 13:05
Zakaz seksu? Oto nowe obostrzenia! Czy w czasie pandemii można uprawiać seks?
Autor: Pixabay.com Zakaz seksu? Oto nowe obostrzenia! Czy w czasie pandemii można uprawiać seks?

Zakaz seksu? Oto nowe obostrzenia obowiązujące w Wielkiej Brytanii. Oczywiście, dotyczą osób, które nie mieszkają pod jednym dachem. W Polsce póki co spotkania, a zatem także seks są dozwolone. Ale najprawdopodobniej tylko do piątku, 6 listopada. Od 7 listopada wchodzą nowe obostrzenia, a co za tym idzie także całkowity zakaz spotkań. Ponadto Premier Mateusz Morawiecki już zapowiedział, że jeżeli liczba zakażeń wzrośnie, wprowadzona zostanie narodowa kwarantanna. A wtedy... No właśnie, co wtedy?

Spis treści

  1. Zakaz seksu? Nowe obostrzenia
  2. Zakaz seksu w Polsce? Nowe obostrzenia
  3. Zakaz seksu w Polsce. Czy to zgodne z prawem? Opinia prawnika
  4. Narodowa kwarantanna. Czy będzie zakaz seksu w Polsce?
  5. Czy można zarazić się koronawirusem przez seks?
  6. Zakaz seksu w Polsce. MEMY

Zakaz seksu? Nowe obostrzenia

W październiku Wielka Brytania wprowadziła poważne nowe obostrzenia, w tym zakaz spotkań dla osób nie mieszkających pod jednym dachem. Czy to oznacza także zakaz seksu? Tak, tak przynajmniej twierdzi rzecznik premiera Borisa Johnsona.

osoby nie mieszkające razem mogą spotykać się tylko na świeżym powietrzu w grupach 6 osób lub mniejszych

- mówi rzecznik. A nawet w sytuacji przebywania na świeżym powietrzu nie wolno się całować.

Osoby nie mieszkające razem pod jednym dachem mogą się spotkać tylko wtedy, jeżeli należą do tzw. bańki wsparcia, czyli "support bubble". Czym jest bańka wsparcia w Wielkiej Brytanii? Chodzi o wsparcie osób samotnych, które potrzebują pomocy przy dzieciach do 18. roku życia lub osób starszych. Osoby starsze mieszkające samotnie mogą bowiem potrzebować pomocy z zakupami. Jednak jeżeli ktoś szuka teraz miłości, to może mieć poważny problem.

O bańce wsparcia mówił niedawno premier Wielkiej Brytanii:

Zakaz seksu w Polsce? Nowe obostrzenia

Czy nowe obostrzenia to także zakaz seksu w Polsce? Nie, ponieważ rząd nie wyklucza możliwości organizowania spotkań.

- Możliwe jest organizowanie spotkań w swoim domu, natomiast musimy bezwzględnie pamiętać o przestrzeganiu reżimu sanitarnego. Im mniej kontaktów społecznych, tym większe szanse na opanowanie drugiej fali pandemii. Najlepsze metody walki z wirusem to odosobnienie, izolacja, kwarantanna oraz unikanie dużych skupisk ludzkich, a także przestrzeganie zasad bezpieczeństwa. Do ustabilizowania sytuacji potrzebny jest powrót społecznej dyscypliny i ograniczenie mobilności obywateli - chrońmy siebie nawzajem - taką odpowiedź otrzymaliśmy od Centrum Informacyjnego Rządu.

Przypomnijmy, że nowe obostrzenia mają obowiązywać od soboty, 7 listopada.

Zakaz spotkań
Autor: Kancelaria Premiera Zakaz spotkań

W związku z nowymi obostrzeniami mają obowiązywać następujące zakazy dotyczące życia społecznego:

  • zamknięte placówki kultury
  • ograniczenie zgromadzeń do maksymalnie 5 osób
  • zalecenie ograniczenia przemieszczenia się dla osób powyżej 70. roku życia
  • osoby do 16. roku życia w godz. 8.00 - 16.00 mogą poruszać się tylko pod opieką dorosłego

Zakaz seksu w Polsce. Czy to zgodne z prawem? Opinia prawnika

O komentarz w sprawie ewentualnego zakazu seksu w Polsce dla osób nie mieszkających pod jednym dachem poprosiliśmy też prawnika. Czy zakaz seksu w Polsce byłby zgodny z prawem? Co z innymi zakazami

Większość tych przepisów i zakazów, które nie mają podstawy prawnej, jest niekonstytucyjna. Nawet zamknięcie restauracji jest niekonstytucyjne. Nie ma stanu wyjątkowego. Gdybym ja był restauratorem, to w pierwszym dniu zamknięcia restauracji, poszedłbym już do sądu. Nasze swobody obywatelskie są ograniczane. Rozporządzenie jest zbyt niskiej rangi aktem prawnym, by mogło być podstawą prawną do egzekwowania tych przepisów. Nie widzę żadnej podstawy do zakazu spotkań czy zakazu seksu w Polsce. To narusza nawet prawa człowieka

- mówi wrocławski prawnik, Marcin Zatorski.

Narodowa kwarantanna. Czy będzie zakaz seksu w Polsce?

Stan wyjątkowy może natomiast zostać wprowadzony przy okazji narodowej kwarantanny. Premier Mateusz Morawiecki już zapowiedział, że jeżeli liczba zakażeń przekroczy 75 tys. dziennie, to wprowadzona zostanie narodowa kwarantanna. Może się to wiązać z całkowitym zakazem przemieszczania. Ale ten można wprowadzić tylko w razie stanu wyjątkowego. Na czym polega stan wyjątkowy? Tego dowiecie się, klikając w poniższy link:

Czy można zarazić się koronawirusem przez seks?

Powstaje też pytanie, czy można zarazić się koronawirusem przez seks. Jak wiemy, koronawirus przenosi się drogą kropelkową.

Jeżeli dotykacie wzajemnie swoich genitaliów, to bardzo prawdopodobne, że również się całujecie. A wirus jak wiadomo może przenosić się za pomocą śliny

- mówił dr Alex George na antenie Radio 1 Newsbeat w marcu 2020 roku.

Posłuchaj, jak można zarazić się koronawirusem. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.

Zakaz seksu w Polsce. MEMY

Już wcześniej w związku z pandemią w Internecie powstało dużo memów, także w kontekście zachowań seksualnych. Oto jeden z nich:

Koronasutra
Autor: Internet Koronasutra
Koronawirus instrukcja postępowania