Są pieniądze na remont zabytkowych kamienic we Wrocławiu

2020-03-03 9:22
remont kamienic
Autor: Andrzej Otrębski/CC3.0/wikipedia.org

Elewacje i dachy kamienic wpisanych do rejestru zabytków zostaną odnowione z budżetu gminy, na ten cel zostanie przeznaczone blisko 5 milionów złotych. Do remontu zostało zgłoszonych 10 kamienic.

Na początku zostanie wyremontowanych 10 kamienic.

- W różnych lokalizacjach przy ul. Jedności Narodowej 174, ul. gen. Karola Kniaziewicza 17, ul. Białoskórniczej 26/27, ul. św. Mikołaja 43 i ul. Stanisława Worcella 5a, Rynek 18 i Rynek-Ratusz 15. Natomiast w kamienicy przy ul. Władysława Łokietka 2. Są to okolice Starego Miasta, ale jest też Nadodrze, Ołbin - wyjaśnia Tomasz Myszko-Wolski z Urzędu Miasta we Wrocławiu

Każda wspólnota zabytkowej kamienicy, może wnioskować o dotacje na remont.

- Do tej pory nie mieliśmy takiej sytuacji, gdzie mieliśmy więcej chętnych niż możliwości dofinansowywania. Inicjatywa nie jest po stronie prezydenta, tylko jest po stronie mieszkańców, my tylko ogłaszamy, że jest taki nabór. Bardzo nam zależy, żeby w każdym kolejnym roku kamienice i wspólnoty się zgłaszały - mówi radny Piotr Uhle.

Wśród remontowanych kamienic, znajdzie się mezonetowiec wybudowany w 1958 roku, według projektu projektantki wrocławskiego Manhattanu, Jadwigi Grabowskiej-Hawrylak.

Więcej o remontowanych kamienicach posłuchacie w materiale reportera Radia ESKA Łukasza Ekierta
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE