Za wejście do wrocławskiego zoo zapłacimy 70 zł! To tyle co w Berlinie albo Rzymie

i

Autor: Materiały prasowe ZOO Wrocław Za wejście do wrocławskiego zoo zapłacimy 70 zł! To tyle co w Berlinie albo Rzymie

Za wejście do wrocławskiego zoo zapłacimy 70 zł! To tyle co w Berlinie albo Rzymie

2023-01-03 13:37

Od nowego roku trzeba zapłacić więcej za wstęp do wrocławskiego ogrodu zoologicznego. Podrożały bilety normalne i ulgowe: o 10 złotych każdy. Od tego roku bilet dla osoby dorosłej kosztuje 70 złotych, a za bilet ulgowy trzeba wydać 60 złotych. To tyle co w Berlinie albo Rzymie. Jest to też wyższa cena niż w Poznaniu, Warszawie, czy Krakowie.

Przykra wiadomość dla fanów wrocławskiego zoo. Wraz z początkiem nowego roku, wzrósł cennik. Za wejście dorośli zapłacą 70 zł. Ulgowy bilet kosztuje z kolei 60 zł. Jak na miejską atrakcje, ceny te mogą lekko szokować. Zwłaszcza, że w innych miastach takich jak: Kraków, Poznań czy Warszawa za wstęp płaci się dwa razy mniej. Aktualna cena wstępu do wrocławskiego zoo wynosi tyle co w Rzymie czy Berlinie.

Pracownicy zoo tłumaczą, że to wszystko przez inflację.

- Jako duża instytucja dotkliwie odczuwamy obecne uwarunkowania ekonomiczne, gdyż dbamy o dobrostan około 10 tys. zwierząt niemal 1200 gatunków, a więc jesteśmy pod tym względem jednym z największych zoo na świecie. Od stycznia ceny biletów normalnych i ulgowych wzrosną o 10 zł, ale co istotne – ceny kart rocznych pozostaną bez zmian - informuje Agnieszka Korzeniowska z wrocławskiego ogrodu zoologicznego portal Zielony Wrocław. - Wrocławianie nadal będą mogli wchodzić do zoo na bardzo preferencyjnych warunkach, a płatnicy podatków, którzy rozliczają PIT we Wrocławiu, korzystać z programu Nasz Wrocław i Nasz Wrocław MAX - dodaje.

Wejście do wrocławskiego zoo taniej. Szczegóły

Za bilet normalny i ulgowy można zapłacić mniej, jeśli jest się posiadaczem karty Nasz Wrocław. Wtedy:

  • Bilet normalny kosztuje: 30 złotych
  • Bilet ulgowy: 20 złotych
  • Bilet rodzinny (dwie osoby dorosłe i trójka dzieci): 145 złotych (bez karty Nasz Wrocław zapłacimy 230 złotych).

Żeby taniej wejść do wrocławskiego zoo można kupić też roczną kartę wejściową:

  • Ulgowa kosztuje 80 złotych (dla posiadaczy karty Nasz Wrocław - 72 złote)
  • Normalna: 120 złotych (dla posiadaczy karty Nasz Wrocław: 108 złotych, a dla posiadaczy karty Nasz Wrocław MAX: 60 zł dla osoby dorosłej)
Gwiazdy jednego hitu. Te piosenki zna każdy!