ścieżka rowerowa Wrocław

i

Autor: Patrycja Nawrocka

Z Wrocławia do Bielan na rowerze? Rozpoczęła się budowa drogi rowerowej [ZDJĘCIA]

2020-04-15 13:42

Ruszyła budowa trasy rowerowej, która połączy Partynice z centrum Wrocławia, a także Krzyki z Bielanami Wrocławskimi. To jedna z największych inwestycji rowerowych we Wrocławiu.

Pierwsza łopata została wbita w ziemię na ul. Karkonoskiej. Ponad tydzień trwają tam już prace nad odcinkiem drogi rowerowej łączącej Wrocław z Bielanami Wrocławskimi.

Prace trwają także przy pętli Krzyki i ciągną się wzdłuż al. Karkonoskiej aż do ronda przy ul. Francuskiej w Bielanach Wrocławskich.

ścieżka rowerowa Wrocław

i

Autor: Patrycja Nawrocka

- Dzięki tej trasie połączymy najbardziej popularną drogę dla rowerów we Wrocławiu z Bielanami Wrocławskimi. Nowa trasa połączy się z istniejącą drogą dla rowerów w ul. Francuskiej i dalej z wykonanymi przez gminę Kobierzyce na terenie Bielan. Wszystko przy wsparciu dofinansowania unijnego i w ramach wspólnego, partnerskiego projektu gmin Wrocław i Kobierzyce. Dla wielu wrocławian trasa ta będzie stanowiła również połączenie z centrum miasta - mówi Daniel Chojnacki, oficer rowerowy.

Dwukierunkowa droga rowerowa będzie rozciągać się po wschodniej stronie ul. Karkonoskiej, obok cmentarza Żołnierzy Radzieckich i połączy pętlę Krzyki z ul. Zwycięską. To 1,5 km długości. Po drugiej stronie od zachodu wzdłuż ul. Karkonoskiej droga rowerowa prowadzi aż do Bielan Wrocławskich i ul. Francuskiej, ta część będzie liczyć 3 km. Trasa będzie biegła przez park Kleciński, później obok nasypu al. Karkonoskiej. Szlak będzie się kończył przy markecie Auchan. 

Projekt pochłonie ponad 9 mln złotych, a jego zakończenie planowane jest za rok. Wykonawcą jest firma Rotomat z Wrocławia.

Przypominamy, że restrykcje związane zagrożeniem koronawirusem nałożone przez polski rząd nie zabraniają jazdy na rowerze. Cykliści muszą jednak omijać parki, skwerki i zielone miejsca publiczne, fosy itp. Jeśli rower służy nam jako środek transportu w drodze do pracy lub załatwienia niezbędnej do życia potrzeby, możemy nim się poruszać.

Posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE