Z Wrocławia biegiem na Jasną Górę. Wszystko po to, aby pomóc dzieciom w walce z rakiem

Z Wrocławia biegiem na Jasną Górę. Wszystko po to, aby pomóc dzieciom w walce z rakiem
Autor: thinkstockphotos.com Z Wrocławia biegiem na Jasną Górę. Wszystko po to, aby pomóc dzieciom w walce z rakiem

Pan Tomek już nie po raz pierwszy organizuje tego typu przedsięwzięcie. Pod hasłem "Kilometry życia" wraz z wrocławskim Przylądkiem Nadziei podjął trudne wyzwanie: 2 maja pobiegnie spod siedziby szpitala aż na Jasną Górę! Dzięki temu, wesprze małych pacjentów chorych na raka. Każdy miłośnik biegania może jeszcze przyłączyć się do akcji.

Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową już od 29 lat pomaga dzieciom chorym na raka. To dzięki niej powstała znajdująca się we Wrocławiu Klinika Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej Przylądek Nadziei. Dzisiaj jest to największy ośrodek przeszczepowy w Polsce, do którego trafiają dzieci z całego kraju. Szpital wspierany jest wyłącznie przez darczyńców i wolontariuszy.

Fundacja finansuje m. in. zakup nierefundowanych leków dla pacjentów kliniki Przylądek Nadziei. Opłaca też wyjazdy dzieci na zagraniczne terapie onkologiczne i badania naukowe związane z leczeniem nowotworów. Oprócz tego organizowane są różnego typu akcje, mające na celu zebranie odpowiednich kwot dla pacjentów czy organizowanie dla nich paczek świątecznych. Jednym z głośnych przedsięwzięć był #DzienSzpilek w wyniku którego zebrano 223 810 zł.  

Teraz przyszedł czas na wyzwanie "Sztafetą z Przylądka na Jasną Górę". Oprócz Pana Tomka może dołączyć do niej każdy. Biegnąc, jadąc na rowerze czy pokonując trasę pieszo. Każdy kilometr będzie zaliczany w specjalnej aplikacji.

Szczegóły akcji

Najważniejszym celem akcji jest nie tylko zwrócenie uwagi na los dzieci walczących z rakiem, ale też zbiórka środków na Fundusz Ratunkowy dla dzieci z Kliniki Przylądek Nadziei. Dla pana Tomka jest to także osobiste wyzwanie, ponieważ jego syn Szymon jest podopiecznym fundacji.

- Mam na imię Tomek. Uwielbiam biegać, to moja największa pasja. Jednak teraz swoją uwagę skupiam na moim synu – Szymonie, który mierzy się z najtrudniejszym wyzwaniem: mięsakiem tkanek miękkich. Wykorzystując swoją pasję postanowiłem dodać Szymonowi i dzieciom z Kliniki Przylądek Nadziei siłę i motywację do walki z chorobą. Podejmując się biegowego wyzwania “Sztafetą z Przylądka na Jasną Górę” - pisze na swojej stronie internetowej pomysłodawca akcji. 

2 maja już o godzinie 8:00 każdy będzie mógł wyruszyć spod Kliniki Przylądek Nadziei razem z drużyną “Kilometry Życia” w stronę Częstochowy. Bieg ma charakter sztafety, czyli biegnie się tyle, ile da radę. W ten właśnie sposób zbierane są kilometry życia dla dzieci z Kliniki Przylądek Nadziei. Łącznie pokonanych zostanie 75 km.

Każdy może pobiec również tam, gdzie obecnie się znajduje. Wszystkie kilometry będą wsparciem wyzwania. Jeśli nie możesz pobiec - wsiądź na rower lub pójdź na spacer. Każda forma aktywności jest mile widziana, a wspólne kilometry będą zliczane tutaj:

https://forms.gle/faRnVPpxT2zM5oTH7

Trasa Sztafety z Przylądka na Jasną Górę:

  • 1 odcinek, dystans 10km Przylądek Nadziei – Stadion Olimpijski
  • 2 odcinek, dystans 16km Laskowice Oławskie -Bierutów
  • 3 odcinek, przerwa w Namysłowie
  • 4 odcinek, dystans 23km Namysłow-Wołczyn
  • 5 odcinek, dystans 6 km Stare Olesno- Olesno
  • 6 odcinek, dystans 10km Bodzanowice -Panki
  • 7 odcinek, dystans 10km Blachownia- Jasna Góra
Raport z anteny 09.04, godz.10