Wywiozła psa do lasu i porzuciła! Teraz odpowie przed sądem za znęcanie się

2022-01-14 12:54
Wywiozła psa do lasu i porzuciła! Teraz odpowie przed sądem za znęcanie się
Autor: Materiały prasowe Policja Trzebnica Wywiozła psa do lasu i porzuciła! Teraz odpowie przed sądem za znęcanie się

Mieszkanka gminy Oborniki Śląskie odpowie przed sądem za znęcanie się nad zwierzęciem. Z relacji świadków wynika, że piesek, który wbiegł na posesję podejrzanej, został przez nią wywieziony do oddalonego lasu i porzucony. W ten sposób naraziła go na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Odpowie przed sądem.

Policjanci z Komisariatu Policji w Obornikach Śląskich w ramach realizacji sprawy z poprzedniego okresu analizując zebrane dowody w sprawie zatrzymali mieszkankę gminy Oborniki Śląskie i przedstawili jej zarzut znęcania się nad zwierzęciem, co zgodnie z obowiązującymi przepisami jest zagrożone karą nawet 3 lat pozbawienia wolności.

Dzięki relacjom świadków udało się ustalić, że kobieta, po tym jak pies wbiegł na jej posesję wywiozła go oddalonego kilkanaście kilometrów lasu i pozostawiła narażając na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Miała uczynić tak w związku z tym, że jest skonfliktowana ze swoimi sąsiadami.

Na szczęście błąkającego się pieska w lasach położonych w gminie Brzeg Dolny zauważył mężczyzna, który zawiózł go do weterynarza. Piesek był oznakowany i po udzieleniu mu pomocy była możliwość zwrócenia go właścicielce.

Policjanci przypominają, że każdy, kto jest świadkiem popełnienia przestępstwa, a znęcanie się nad zwierzęciem właśnie nim jest, powinien poinformować o tym fakcie odpowiednie służby. To nic nie kosztuje, a może pomóc niewinnej istocie.

Super Raport 13.01 (Goście: Jan Maria Jackowski - senator PiS oraz Jan Strzeżek - Porozumienie) Sedno Sprawy: Paweł Szrot

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE