Wyspa Słodowa zamknięta do odwołania. Podobnie Park Staromiejski. Co jest zamknięte we Wrocławiu?

2020-03-31 15:46

Wyspa słodowa, Polana Karłowicka, Park Staromiejski i Wyspa Bielarska będą zamknięte do odwołania. A co z resztą terenów zielonych we Wrocławiu?

- Usiłujemy zinterpretować nowe zakazy i ograniczenia. Z nowych przepisów wynika, że nie ma obowiązku zamykania, ale jest to zakaz korzystania. Mogę zagwarantować, że te tereny zielone, które możemy zamknąć, na pewno zamkniemy - mówi Marek Szempliński, rzecznik prasowy Zarządu Zieleni Miejskiej.

Zakaz wstępu do parków. Które miejsca we Wrocławiu będą zamknięte do odwołania?

I tak do odwołania na pewno zamknięte będą: Wyspa Słodowa, Park Staromiejski, Wyspa Bielarska i Polana Karłowicka. Co z pozostałymi parkami?

- Parków mamy we Wrocławiu ponad 50! Nie wszystkie da się zamknąć. Tam, gdzie to niemożliwe, będziemy informować o zakazie korzystania. Liczymy jednak na zdrowy rozsądek wrocławian - dodaje Szempliński.

Te miejsca na pewno będą zamknięte do odwołania:

  • Wyspa Słodowa
  • Wyspa Bielarska
  • Park Staromiejski
  • Polana Karłowicka

Niektórych parków po prostu nie da się zamknąć. Nie da się także poinformować wszędzie o zakazie korzystania z nich. - W przypadku Parku Szczytnickiego  potrzeba byłoby kilkudziesięciu takich tabliczek - mówi Marek Szempliński.

Zakaz korzystania z parków obowiązywać będzie od jutra, czyli od 1 kwietnia 2020.

Córka Kasi Kowalskiej zarażona koronawirusem - Informacja o jej stanie zdrowia
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE