Wykryto koronawirusa w Galerii Dominikańskiej. Zarażeni to pracownicy drogerii [AKTUALIZACJA]

2020-07-07 9:48 WB
Galeria Dominikańska
Autor: Google Street View

Pracownicy, którzy mieli bezpośredni kontakt z dwójką zakażonych osób, zostali objęci kwarantanną. Nie wiadomo, jak długo każeni pracownicy obsługiwali klientów.

Jak informuje Gazeta Wrocławska, pod koniec ubiegłego tygodnia potwierdzono, że zakażenie koronawirusem u dwójki pracowników perfumerii.

Na przymusową kwarantannę zostali skierowani pracownicy sklepu, którzy mieli kontakt z zarażonymi. Czekają na wyniki testów.

Nie wiadomo, jak długo zarażeni pracownicy mieli kontakt z klientami perfumerii. Galeria Dominikańska nie skomentowała jeszcze tego wydarzenia. 

[Aktualizacja] Oświadczenie Galerii Dominikańskiej

Galeria Dominikańska udostępniła oficjalne oświadczenie w tej sprawie i wyjaśnia:

W związku z zaistniałą sytuacją Galeria Dominikańska jest w stałym kontakcie z Dyrekcją perfumerii Douglas, która niezwłocznie poinformowała o zdarzeniu Wojewódzką Stację Sanitarno – Epidemiologiczną. Wszystkie działania, które podejmujemy, odbywają się w porozumieniu z sanepidem i według jego wytycznych.

Przedstawiciele Galerii Dominikańskiej zapewniają, że zarówno klienci drogerii jak i pozostałych sklepów znajdujących się w obiekcie, są bezpieczni. 

Według przekazanych nam informacji wszyscy pracownicy perfumerii, którzy aktualnie obsługują klientów, zostali zbadani. Wyniki ich testów są ujemne. Cała perfumeria została niezwłocznie poddana procedurze ozonowania. Nie ma zagrożenia rozprzestrzeniania się koronawirusa na inne powierzchnie usługowo-handlowe w Galerii Dominikańskiej.

 

- informuje Galeria.