Dolny Śląsk

Wybuch gazu w Wałbrzychu. Jedna osoba została ranna, będzie ewakuacja mieszkańców

2023-11-17 18:50

W rejonie skrzyżowania ulic 15-lecia i Tysiąclecia w Wałbrzychu doszło do uszkodzenia gazociągu. Na miejscu pracują strażacy i pracownicy gazowni, którzy próbują zakręcić rurę z gazem. Akcja cały czas trwa, a strażacy informują, że będzie konieczna ewakuacja mieszkańców okolicznych budynków.

Do zdarzenia doszło około godz. 15:00 w piątek (17 listopada) na wałbrzyskim osiedlu Piaskowa Góra.

- Z naszych informacji wynika, że doszło do rozszczelnienia się przyłącza, przez co zapalił się gaz. Poszkodowany została jedna osoba, to pracownik firmy gazowniczej, który pracował na miejscu. Doznał on poparzenia dłoni i przedramion - mówi nam Tomasz Kwiatkowski, oficer prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Wałbrzychu.

Wybuch gazu na osiedlu w Wałbrzychu. Konieczna będzie ewakuacja

Jak przekazał nam rzecznik straży pożarnej przed godz. 19:00 akcja służb na miejscu dalej trwa i będzie trwać jeszcze nawet kilka godzin. Płomienie sięgają nawet kilku metrów, a gaz cały czas płonie.

- Nasze działania trwają dalej i polegają na zabezpieczeniu pracy ze strony pracowników pogotowia gazowego, którzy starają się odkopać miejsce, w którym będą mogli zakręcić rurę z gazem. Gdy rura zostanie zaciśnięta będziemy prosili mieszkańców o wyjście z domów. Dotyczy to kilku budynków w zabudowie jednorodzinnej, są to tzw. bliźniaki z lat 60 – tłumaczy rzecznik straży pożarnej w Wałbrzychu.

Na miejscu strażacy wykonują zabezpieczenia pożarowe, postawiona została kurtyna wodna, a teren jest cały czas schładzany wodą. Cały obszar, gdzie doszło do uszkodzenia gazociągu jest zamknięty dla ruchu i ochraniany także przez policję.

Wybuch gazu w Wałbrzychu. Jedna osoba została ranna, będzie ewakuacja mieszkańców

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE