Wrocławski Budynek Concordia Design najlepszy na świecie!

2021-02-19 13:10 A.F
Budynek Concordia Hub we Wrocławiu
Autor: archiwum serwisu Rożnica między starą i nową częścią zostanie subtelnie zaznaczona poprzez uproszczenie detalu i współczesne materiały; Il. © MVRDV

Concordia Design Wrocław otrzymała tytuł „Building of the Year” w konkursie międzynarodowego portalu architektonicznego ArchDaily. Inwestycja jest najlepsza w kategorii biura.

ArchDaily swój prestiżowy konkurs organizuje już 11 lat. Nie ma tutaj eksperckiego jury. Głosy mogą oddawać czytelnicy i pasjonaci. W tym roku w plebiscycie „Building of the Year” oddano blisko 200 tys. głosów.

Wśród zwycięzców 15 kategorii znalazła się jedna inwestycja z Polski. To Concordia Design znajdująca we Wrocławiu na Wyspie Słodowej. Budynek został oficjalnie otwarty w lipcu 2020 roku. Zaprojektowany został przez MVRDV – jedno z najlepszych biur architektonicznych w Europie

Inwestycja łączy w sobie przestrzeń odrestaurowanej XIX-wiecznej kamienicy i nowoczesną część przystosowaną do nowych funkcjonalności. Stworzono tu przeszkloną przestrzeń gastronomiczną, biura i coworking, a także kompleksowe centrum eventowe. Atutem obiektu jest także otwarty taras z pięknym widokiem na miasto, a elementem wyróżniającym gigantyczny mural Alicji Białej.

Na co dzień w Concordii pracują przedstawiciele ponad 70 firm, online lub hybrydowo odbywają się także różnego rodzaju eventy. Mieszkańcy Wrocławia w sierpniu br. mogli wieczorem spędzić tam swój wlony czas.. Aktualnie nie ma takiej możliwości. Po ustaniu obostrzeń, inwestycja ponownie stanie się miejscem do spędzania czasu wolnego przez wrocławian i turystów.

Raport z anteny 19.02, godz.10