Wrocławscy naukowcy badają jak pandemia wpływa na nasze zdrowie psychiczne!

2020-10-30 16:37 Eki
Lekarz
Autor: pixabay.com

Naukowcy z Klinikii Psychiatrii Uniwersytetu Medycznego badają jak pandemia wpływa na nasze zdrowie psychiczne. Zespół uczonych przygotował ankiety w których badani odpowiadali między innymi na to, ile czasu poświęcają na śledzenie informacji na ten temat, oraz jaki wpływ na ich samopoczucie ma cała sytuacja związana z koronawirusem.

Naukowcy aktualnie opracowują wyniki ankiet w celu przygotowania różnych publikacji. Sama ankieta składa się między innymi z pytań o samopoczucie i sposobami radzenia sobie ze stresem.

- Również były pytania dotyczące życia danej osoby, funkcjonowania w rodzinie, narażenia bezpośredniego na zakażenie - mówi Joanna Rymaszewska z Uniwersytetu Medycznego

Podczas badania pod szczególną uwagę wzięto studentów. Wyniki zdaniem naukowców wyszły bardzo niepokojące. Szczególnie pokrzywdzoną grupą badanych, byli studenci pierwszego roku.

- Którzy jeszcze nie zdążyli zorganizować swojego środowiska, a już zostali postawieni przed sytuacją izolacji - dodaje Rymaszewska

Aktualnie nadal prowadzone są konsultacje dla osób, które nie radzą sobie z obecną sytuacją. Po pomoc można zgłaszać się pod numerem telefonu: 71 784 16 10, lub na ul. Pastera 10 we Wrocławiu.