Wrocław. Zarzuty dla matki 3-letniej dziewczynki, która błąkała się sama po ulicach miasta

2021-10-27 11:10
prokurator, toga
Autor: Artur Barbarowski Świdnica: Nagi prokurator spacerował ulicami miasta. Straci stanowisko?

Zarzut narażenia dziecka na możliwość utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu usłyszała matka 3-letniej dziewczynki. Na ulicy w centrum Wrocławia dzieckiem zainteresowała się kobieta, która zwróciła uwagę, że jest ono w kapciach i bez opieki.

22 października br. funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, otrzymali zgłoszenie od kobiety przechodzącej ulicą Odrzańską, która napotkała idącą samotnie małą dziewczynkę. Policjanci interweniowali natychmiast i potwierdzili tę informację. Okazało się, że dziecko w wieku 3-4 lat nie mówi i jest ubrane nieadekwatnie do warunków pogodowych. 

Policja ustaliła personalia rodziców i gdy przyszła do mieszkania okazało się, że matka jest pod wpływem alkoholu. Ojciec w tym czasie trójkę starszych dzieci odwoził do przedszkola i szkoły.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej Małgorzata Dziewońska poinformowała, że matce postawiono zarzut z art. 160 paragraf 2, który dotyczy narażenia dziecka na ewentualność utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Grozi jej do 5 lat więzienia.

"To tzw. zarzut kwalifikowany, ponieważ na matce ciąży obowiązek właściwej opieki nad swoim dzieckiem. Została przesłuchana i przyznała się do winy, ale nie chciała składać wyjaśnień. Ojciec został przesłuchany w charakterze świadka" - powiedziała prokurator.

Przyznała, że śledczy będą ustalać jeszcze, w jaki sposób 3-letnie dziecko mogło samodzielnie wyjść na ulicę w centrum miasta.

Super Raport 26.10 (Goście: Paweł Kowal - KO, dr Maciej Hamankiewicz - lekarz, były prezes NRL) Sedno Sprawy: dr Konstanty Szułdrzyński

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE