Buspas

i

Autor: UMP

Wrocław z nowym buspasem na ulicy Bardzkiej! Czy będą utrudnienia dla kierowców?

2022-03-02 20:33

Miasto ogłosiło przetarg, dotyczący projektu buspasa na ulicy Bardzkiej. Inwestycja powstanie w torowisku, a dokładnie na odcinku od ulicy Kamiennej do Armii Krajowej. To miejsce szczególnie znane pasażerom linii tramwajowych 31, 32, czy 8, jadących w kierunku Tarnogaju lub Gaju. Buspas będzie też stanowić element trasy na Jagodno. Czy w związku z pracami możemy spodziewać się utrudnień w ruchu? O tym przeczytajcie poniżej.

Pasażerowie wrocławskiej komunikacji zbiorowej podróżujący tramwajami w kierunku takich osiedli jak: Gaj, czy Tarnogaj, z pewnością mijają i dobrze znają przystanki przy ulicy Prudnickiej, czy Bardzkiej. Właśnie w tamtym miejscu, a dokładnie na odcinku od ulicy Kamiennej do Armii Krajowej ma powstać buspas. W związku z tym przebudowane zostanie blisko 300 metrów torowiska, które uzupełni istniejący już buspas w ulicy Hubskiej, a także będzie stanowić element trasy na Jagodno.

-Rozwiązanie to pozwoli dojechać buspasem bezpośrednio z Jagodna niemalże do ulicy Dyrekcyjnej. Zbudujemy go w miejscu funkcjonującego już torowiska, które w ramach robót zostanie rozebrane. Przebudujemy wszystkie sieci, które kolidują ze wspomnianym torowiskiem i stworzymy tam trasę autobusowo-tramwajową. Dzięki temu, komunikacja zbiorowa jadąca na Gaj, Jagodno lub Tarnogaj, będzie mogła poruszać się już tym nowym buspasem ulicą Hubską albo Kamienną (zależnie od linii, ponieważ tamtędy podróżują też autobusy linii 134, jadące z Księża na Nowy Dwór) – mówi Bartosz Nowak z Wrocławskich Inwestycji

Prace obejmą też budowę nowego przejścia dla pieszych, czy przejazdu rowerowego, które ostatecznie zostaną objęte sygnalizacją świetlną.

Buspas na ulicy Bardzkiej. Czy zmienia się coś dla kierowców?

Jak zapewnia miasto buspas nie powstanie kosztem istniejącej już drogi i nie zabierze żadnego pasa kierowcom. Dodatkowo na ten moment nie przewiduje się utrudnień związanych z robotami.

-Teraz utrudnienia wykluczamy. Warto podkreślić, że działamy w rezerwie gruntowej. Jest to miejsce, w którym obecnie porusza się komunikacja zbiorowa i nadal tak będzie. Oczywiście, w momencie prowadzenia prac zaobserwujemy w tamtym rejonie większą liczbę autobusów, ale to tyle - zastąpią one tramwaj, bo podczas inwestycji ten tramwaj tamtędy nie będzie mógł jeździć – tłumaczy Bartosz Nowak

Dodajmy, że ta inwestycja musi być odpowiednio skoordynowana z budową trasy komunikacji zbiorowej na Jagodno, gdyż oba te elementy w ostateczności mają się uzupełniać. Obecnie miasto ogłosiło przetarg na projekt buspasa, a na oferty czeka do 14 marca br.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE