Wrocław wzbogacił się o dwa nowe kierunki lotów! To piękne, historyczne i urokliwe miasta

i

Autor: Wikimedia Commons Brindisi

Turystyka

Wrocław wzbogacił się o dwa nowe kierunki lotów! To piękne, historyczne i urokliwe miasta

2023-03-22 9:28

Dla lubujących się w podróżach wrocławian świetną informacją będą dwa nowe połączenia, o które wzbogacił się Port Lotniczy Wrocław. Mieszkańcy stolicy Dolnego Śląska będą mogli wybrać się bezpośrednio do bułgarskiej Sofii i włoskiego Brindisi. Co warto wiedzieć i jakie są najciekawsze atrakcje w tych miastach?

Nowe połączenia lotnicze z Wrocławia to bez wątpienia prawdziwa gratka dla zafascynowanych podróżami osób. Mieszkańcy stolicy Dolnego Śląska polecieć będą mogli do dwóch naprawdę starych miast o dużym znaczeniu historycznym, w których znajdziemy całe mnóstwo ciekawych zabytków i atrakcji. Co warto wiedzieć o Sofii i Brindisi? 

To pierwszy sezon bez restrykcji sanitarnych

Jak podkreśla prezes Portu Lotniczego Wrocław, Dariusz Kuś, zbliżający się letni sezon będzie pierwszym od wybuchu pandemii Covid-19, w którym całkowicie zniesiono restrykcje sanitarne.

„Widać to również po rozbudowanej ofercie przewoźników, a także po liczbie pasażerów na naszym lotnisku. Już w zeszłym roku podróżni chętnie wybierali się na urlopy w maju. W tym roku liczymy na jeszcze większy ruch pasażerski wiosną i latem”

– powiedział Kuś.

W nowym, letnim rozkładzie lotów z Wrocławia znalazło się łącznie 90 połączeń. 56 z nich oferowane są przez tanie linie lotnicze.

Nowe połączenia lotnicze z Wrocławia. Co warto wiedzieć o Sofii?

Bułgarska stolica była niegdyś tracką osadą. W IV wieku p.n.e. władzę w niej objął Filip Macedoński, a później jego syn - Aleksander Wielki. W 29 roku n.e. miasto trafiło w ręce Rzymian. W 447 roku Sofia, nazywana wówczas jeszcze Serdiką, została zniszczona przez Hunów, a następnie odbudował ją bizantyjski cesarz - Justynian. W ręce Bułgarii Sofia trafiła dopiero w 809 roku. Pod koniec XIV wieku miasto zajęte zostało przez Turków, którzy panowali w nim przez ponad 400 kolejnych lat. Stolicą Bułgarii została w wyniku wojny rosyjsko-tureckiej dopiero w 1879 roku.

Sofia

i

Autor: Wikimedia Commons Sofia, Teatr Narodowy

Co warto zobaczyć w Sofii? Na zwiedzanie stolicy Bułgarii warto przeznaczyć trochę czasu - ze względu na jej pokrętną historię w mieście znajdziemy całe mnóstwo ciekawych i zróżnicowanych kulturowo miejsc. 

Najciekawsze zabytki i atrakcje w Sofii:

 • Cerkiew Bojańska
 • Sobór Św. Aleksandra Newskiego
 • Bulwar Witosza
 • Teatr Narodowy
 • Meczet Bania Baszi Dżamija
 • Rotunda św. Jerzego

Nowe połączenia lotnicze z Wrocławia. Co warto wiedzieć o Brindisi?

Włoskie miasto osiedlone początkowo zostało przez Ilirów, jednak już w III wieku p.n.e. trafiło ono w ręce Rzymian. Brindisi to miasto portowe, które ze względu na swoje geograficzne położenie zawsze było ważnym punktem na mapie kolejnych władców. Historycznie panowały tam również plemiona germańskie, islamskie emiraty, Normanowie czy Burbonowie. Co ciekawe, to właśnie stąd startowały niegdyś samoloty zaopatrujące powstanie warszawskie, a jednym z miast partnerskich Brindisi jest... Świdnik.

Brindisi

i

Autor: Wikimedia Commons Brindisi

Oprócz pięknego portu w Brindisi znajdziemy aktualnie mnóstwo budynków sakralnych i świeckich. 

Najciekawsze zabytki i atrakcje w Brindisi:

 • Muzeum Archeologiczne
 • Zamek Aragoński
 • Jezioro Cillarese
 • Plaża Punta Penne
 • Port w Brindisi
 • Pomnik Włoskich Żeglarzy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE