Wrocław. Szczepionkowy autobus wyjechał na ulice miasta

i

Autor: Materiały prasowe Urzędu Miejskiego Wrocławia Wrocław. Szczepionkowy autobus wyjechał na ulice miasta

Wrocław. Szczepionkowy autobus wyjechał na ulice miasta

2021-07-01 11:49

Specjalnie oznakowany autobus MPK, przystosowany do roli mobilnego punktu szczepień, odwiedzi w lipcu różne części Wrocławia. Szczepionkę firmy Johnson&Johnson będzie mógł przyjąć tu, bez wcześniejszej rejestracji, każdy dorosły mieszkaniec miasta.

Mobilny punkt szczepień to element akcji „Solidarnie – Zdrowo – Międzypokoleniowo” wrocławskiego magistratu. W dniach 1-18 lipca szczepionkowy autobus pojawi się m.in. na Biskupinie, Brochowie, Jagodnie, czy Nowym Dworze w pobliżu parafii, galerii handlowych i targowisk.

- Zależy nam, by szczepienia były powszechne, dostępne jak najbliżej mieszkańców, a liczba zaszczepionych wrocławianek i wrocławian jak najwyższa. Już teraz jesteśmy w czołówce najlepiej zaszczepionych miast w Polsce. Blisko 48 proc. wrocławian jest już w pełni zaszczepionych, ponad 30 proc. nastolatków przyjęło pierwszą dawkę szczepionki. Wierzymy, że tak świadoma postawa mieszkańców wynika także z naszej pracy – mówił w czwartek Bartłomiej Świerczewski, dyrektor Departamentu Spraw Społecznych we Wrocławiu.

We Wrocławiu od początku roku prowadzona jest kampania edukacyjna #WrocławSięSzczepi Solidarnie przeciw Covid, w związku z czym, odbywa się sporo specjalnych akcji szczepionkowych. Przykładem jest chociażby zorganizowanie dla osób w kryzysie bezdomności mobilnych punkty szczepień, które dotarły do schronisk i noclegowni. Kolejną inicjatywą miasta były szczepienia we wrocławskich liceach ponad tysiąca młodych ludzi, a w pierwszym dniu wakacji na Stadionie Wrocław zorganizowana została akcja szczepień dla nastolatków, która zostanie powtórzona 3 lipca.

- Zadbaliśmy o osoby starsze i wykluczone. Uruchomiliśmy specjalny numer telefonu, pod którym mogą zgłaszać się wrocławianie, którzy mają problemy z poruszaniem albo transportem i dowozimy je do punktów szczepień, także dzięki wsparciu MPK – podkreślała Dorota Feliks, dyrektorka Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego.

We Wrocławiu podano już ponad 870 tys. dawek szczepionki. Liczba osób zaszczepionych na Stadionie Wrocław sięga 100 tys.

Raport z Anteny 01.07
Sonda
Znacznie tańsze bilety na koncerty dla zaszczepionych osób to dobry pomysł?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE