Wrocław. Straż Graniczna wyprowadziła agresywnego pasażera z lotniska

2021-05-12 12:20 A.F PAP
Wrocław. Straż Graniczna wyprowadziła agresywnego pasażera z lotniska
Autor: pixabay.com - zdjęcie ilustracyjne Wrocław. Straż Graniczna wyprowadziła agresywnego pasażera z lotniska

Funkcjonariusze Straży Granicznej we Wrocławiu - Starachowicach musieli wkroczyć na pokład samolotu, który przyleciał we wtorek z Londynu do Wrocławia, by uspokoić agresywnego pasażera. 42-letni mężczyzna nie chciał podporządkować się wydawanym przez załogę samolotu poleceniom i ubliżał personelowi.

We wtorek 11 maja funkcjonariusze z placówki Straży Granicznej we Wrocławiu-Strachowicach zostali poproszeni o interwencję na pokładzie samolotu, który przyleciał z Londynu. Jeden z pasażerów - 42-letni mężczyzna - mimo wielokrotnego upominania przez załogę samolotu, nie chciał wypełnić karty lokalizacyjnej. Ponadto, demonstrując swoje niezadowolenie, ubliżał personelowi samolotu.

- Lecąc samolotem z Londynu 42-letni pasażer, pomimo wielokrotnego upominania przez załogę samolotu, nie chciał wypełnić karty lokalizacyjnej, dodatkowo ubliżał załodze, demonstrując w ten sposób swoje niezadowolenie. Na prośbę kapitana statku funkcjonariusze zespołu interwencji specjalnych wkroczyli na pokład samolotu. Pasażer został wyprowadzony z samolotu i doprowadzony do pomieszczeń służbowych - powiedziała PAP rzeczniczka prasowa komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej, major Joanna Konieczniak. 

Na prośbę kapitana na pokład samolotu wkroczyli funkcjonariusze Zespołu Interwencji Specjalnych. Pasażer w asyście funkcjonariuszy został wyprowadzony z samolotu. 42-latek podczas eskorty z lotniska był już bardzo spokojny i nie trzeba było stosować wobec niego środków przymusu bezpośredniego.

Za swoje zachowanie na pokładzie samolotu mężczyzna został ukarany mandatem karnym.

Raport z anteny 12.05, godz.10

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl albo bezpośrednią wiadomość na facebook.com/eskawroclawnews

Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE