Wrocław. Rusza remont ul. Komandorskiej. Zmiana trasy linii autobusowej 125

2021-10-12 10:52
Ulica Komandorska we Wrocławiu zostanie wyremontowana
Autor: ZDiUM Ulica Komandorska we Wrocławiu zostanie wyremontowana

16 października rozpocznie się remont ulicy Komandorskiej. W ramach inwestycji powstaną nowe chodniki, peron przystankowy oraz nawierzchnia. Planowana jest również zmiana trasy linii autobusowej 125. O szczegółach przeczytajcie poniżej.

Już 16 października rozpocznie się remont dróg przy ul. Komandorskiej. Zakres robót przewiduje m.in. cząstkowy remont nawierzchni na odcinku od ul. Swobodnej do ul. Wielkiej. Prace zaczną się na wysokości zatoki autobusowej przy EPI. Ponadto, wymieniona zostanie nawierzchnia w zatokach postojowych oraz przebudowane zostaną chodniki. Po zachodniej stronie ul. Komandorskiej będą to odcinki od ul. Swobodnej do ul. Zaolziańskiej i od ul. Radosnej do ul. Wielkiej. Natomiast po stronie wschodniej: od ul. Swobodnej do ul. Studziennej.

– Ta ważna arteria położona w południowej części miasta liczy sobie ponad 1,35 km i została włączona w granice miasta już w roku 1868. Planowane prace obejmą remont cząstkowy nawierzchni jezdni z kostki kamiennej, wymianę nawierzchni zatok postojowych o pow. 500 m2, budowę peronu przystankowego oraz wymianę nawierzchni chodników w ciągu ul. Komandorskiej o łącznej pow. 3300 mkw. – tłumaczył latem Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

Remont nie oznacza jednak, że kostka brukowa zostanie zlikwidowana.

– Stosowanie kostki na drogach gminnych i osiedlowych to dużo trwalsze rozwiązanie niż asfalt – wyjaśniał Sutryk. I dodaje, że żywotność takiej drogi wynosi co najmniej trzydzieści lat. Miasto chce pozostawić kostkę, gdzie tylko to będzie możliwe np. na ul. Kościuszki i ul. Pomorskiej, które też czekają na remont.

Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta zakłada, że prace przy remoncie chodników potrwają dwa, a przy nawierzchni trzy miesiące.

Remont przy ul. Komandorskiej. Zmiana trasy linii autobusowej 125

Z powodu remontu swoją trasę zmienią autobusy linii 125 kursujące z Brochowa w kierunku Oporowa i pętli przy ulicy Tynieckiej. Autobusy pojadą objazdem od ulicy Suchej przez ulicę Ślężną i Wielką do placu Hirszfelda z pominięciem przystanku "EPI" przy ulicy Komandorskiej.

Daria w ESKA Live zaśpiewała megahity i premierowy utwór [ZAPOWIEDŹ]
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE