Wrocław. Policja wchodzi do pizzerii i rekwiruje obraz, bo obraża uczucia religijne

policjant
Autor: Pixabay

Sytuacja miała miejsce w jednej z wrocławskich pizzerii. Policjanci, zamiast zamówić sobie coś pysznego do zjedzenia, zabrali obraz, który wisiał w lokalu. Uznali, że może on obrażać uczucia religijne i powinien zniknąć z restauracji. O szczegółach przeczytajcie poniżej.

O całym zdarzeniu informuje pizzeria we Wrocławiu na swoim Facebooku. 

- Właśnie odwiedził nas patrol policji - napisała pizzeria Iggy Pizza z Wrocławia. - Okazuje się, że jedna z grafik, która wisi na ścianie w Iggy obraża czyjeś uczucia religijne.

Grafika, którą zainteresowała się policja, jest autorstwa polskiej artystki Barrakuz i przedstawia kolaż obrazu jednego z najwybitniejszych malarzy ubiegłego wieku, Amedeo Modiglianiego, na tle obrazu ukazującego ikonę religijną w postaci Matki Boskiej.  

Jak wynika z informacji zamieszczonych przez pizzerię, policjanci przychodząc po raz pierwszy do restauracji wydali jedynie ostrzeżenie dotyczące usunięcia obrazu. Szybko jednak pojawili się ponownie i na zlecenie prokuratury zarekwirowali grafikę. Ponadto, zagrozili aresztowaniem za utrudnianie śledztwa jeśli dzieło nie zostanie wydane.

- W Iggy wierzymy, że jedyną rzeczą, która może uratować świat jest odzyskanie świadomości o świecie - piszą luidzie z Iggy. - To właśnie czyni poezja, dlatego poszperaliśmy trochę i trafiliśmy na wiersz Williama Shakespeare’a, który najpiękniej potrafił nazywać nienazwane. Dedykujemy go patrolom takim jak dziś.

Oto on:

I wish you would stop being useless and start being pizza.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Raport z Anteny 16.07
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE