Wrocław: Mosty Osobowickie idą do remontu. Możesz zadecydować, jak będą wyglądały

2021-04-08 14:23 A.F
Zdjęcie ilustracyjne
Autor: fot.pixabay.com Zdjęcie ilustracyjne

Mosty Osobowickie (północy i południowy) we Wrocławiu w najbliższym czasie czeka generalny remont. Przed jego rozpoczęciem, władze miasta Wrocławia chciałyby się dowiedzieć od mieszkańców, jak powinien zostać przeprowadzony. 15 kwietnia rozpoczną się konsultacje społeczne, w których każdy będzie mógł podpowiedzieć, jak urządzić ruch na Mostach Osobowickich.

Wrocław to bezsprzecznie miasto mostów. Niektórzy mieszkańcy miasta nie kojarzą nazw większości z nich. W świadomości wrocławian i wrocławianek istnieje jeden most Osobowicki, a tak naprawdę są dwa: północny i południowy. To jeden z bardziej newralgicznych punktów w ruchu ulicznym miasta, korzystają z niego niemal wszystkie północne osiedla.

W najbliższym czasie wybudowaną w 1897 r. przeprawę czeka remont, a mieszkańców miasta stu mostów - konsultacje społeczne. Podczas nich będzie można rozmawiać o tym, jak sprawić, by mosty odpowiadały na współczesne potrzeby komunikacyjne. Jeżdżą nimi autobusy i tramwaje, samochody osobowe i rowerzyści, chodzą po nich spacerowicze. Mosty Osobowickie niewątpliwie są zabytkiem, dlatego warto zastanowić się również, jak zachować dawny charakter obiektów.

Konsultacje społeczne- zadecyduj, jak będą wyglądały Mosty Osobowickie

Każdy może wziąć udział w konsultacjach społecznych i wyrazić swoje zdanie, jaki nowe rozwiązania powinny zostać wprowadzone podczas remontu mostów. 15 kwietnia (w czwartek) o 17.30 odbędzie się e-spotkanie. Dwa dni później, w sobotę 17 kwietnia, w godzinach 10.00 - 13.00, będziemy będzie można przyjść do punktu konsultacyjnego - przy ul. Pasterskiej, na wale między mostami. Przed tymi wydarzeniami władze miasta zaproszą na warsztaty (on-line) przedstawicieli samorządów osiedlowych zainteresowanych tym tematem. 

Konsultacje społeczne potrwają od 7.04 do 5.05. Będzie można również przesłać opinię za pomocą e-formularza.

Więcej informacji znajdziecie tutaj:

https://www.wroclaw.pl/rozmawia/konsultacje-jak-urzadzic-ruch-na-mostach-osobowickich