Wrocław drugim najlepiej ukwieconym polskim miastem. Wszystko za sprawą pana Jana

2021-05-11 23:56 A.H
Wrocław drugim najlepiej ukwieconym polskim miastem. Wszystko za sprawą pana Jana
Autor: Aleksander Hutyra

Od ponad 40 lat robi niezwykłe aranżacje z zieleni na podwórku przy ulicy Radosnej i dzięki niemu Wrocław zajął drugie miejsce w 9. plebiscycie Terra Flower Power na Najpiękniej Ukwiecone Miasto w Polsce 2020. Jan Kowal, bo o nim mowa, zajął także pierwsze miejsce w kategorii indywidualnej. Na terenie Spółdzielni Mieszkaniowej Wrocław-Południe stanęła właśnie nagroda - to ogromna donica z funkcją siedziska.

Efekt końcowy to wynik wielu lat ciężkiej pracy

- To wszystko rodziło się bardzo powoli i systematycznie. Człowiek w miarę doroślenia, zdobywa coraz więcej umiejętności - mówi Jan Kowal i dodaje, że bardzo ważne było ciągłe poszerzanie wiedzy - Z czasopism, z internetu. Zdobywałem masę różnych informacji. Z początku nawet nie było jakiś ciekawych gazet na te tematy.

Wrocławianin nie celebruje otrzymanego wyróżnienia

- Jakoś się do tego wszystkiego już przyzwyczaiłem. Ja tych dyplomów już mam tyle, że nie wiem kiedy zacząć je wyrzucać, bo mi zabierają miejsce - żartobliwie komentuje Jan Nowak.

Autor zielonych aranżacji przy ul. Radosnej jest również ich samodzielnym pomysłodawcą i jak opowiada - siedząc w domu zastanawia się, co i w jakim miejscu powinno się znaleźć oraz w jakiej formie ma zostać wykonane.

W konkursie swoje głosy oddawali użytkownicy Facebooka, którzy zdecydowali o tym, że Wrocław uplasował się na drugim miejscu, tuż za Bielsko-Białą. Pan Jan Kowal zwycieżył w kategorii indywidualnej, a nagroda dla miasta stanęła przy aranżowanych przez niego żywopłotach przy ul. Radosnej.

Raport z anteny 11.05, godz.10
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE