Wrocław Business Run 2020. Każdy może biec w innym mieście! Zobacz, jak będzie wyglądała impreza

2020-05-21 9:49

Wrocław Business Run się odbędzie, ale jednak w trochę innych warunkach. Nie będzie jednej linii startu. Potwierdzona została wcześniej ustalona data, czyli 6 września 2020.

– Nowa rzeczywistość postawiła nas przed koniecznością zmian, ale nie składamy broni. Nadal chcemy integrować środowisko biznesowe w słusznym, charytatywnym celu, by nie zostawić naszych podopiecznych bez wsparcia. Dlatego też potwierdzamy zapowiedzianą na 6 września datę biegu. Tego dnia jak zwykle 5-osobowe zespoły pobiegną w Poland Business Run 2020, m.in. we Wrocławiu. Tym razem jednak, mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo uczestników, nie zgromadzimy biegaczy na liniach startu w każdym mieście – tłumaczy Marta Hernik, dyrektor Fundacji Poland Business Run, organizator biegu.

Jak zatem będzie wyglądał bieg Wrocław Business Run?

Wrocław Business Run 2020. Trasa, jak będzie wyglądać impreza?

Biegacze pokonają dystans 4 km sami lub w kilku-, kilkunasto- czy kilkudziesięcioosobowej grupie w zależności od zasad dotyczących zgromadzeń, które będą obowiązywać we wrześniu. Nie będzie też wyznaczonej trasy, każdy może wytyczyć wymagany odcinek samodzielnie i w wybranej lokalizacji – wzdłuż Odry, Hali Stulecia czy po okolicznych leśnych ścieżkach.

Nie trzeba nawet biec we Wrocławiu, można wziąć udział w biegu w dowolnym miejscu na Ziemi.

W dniu imprezy, 6 września, kiedy wszyscy zawodnicy danej drużyny wystartują, ich czasy zostaną podliczone w specjalnej aplikacji i pojawią się w klasyfikacji ogólnej. Z Krakowa, gdzie ma swoją siedzibę Fundacja Poland Business Run, prowadzona będzie transmisja live.

– Ze specjalnego studia połączymy się z biegaczami, przedstawicielami firm z Wrocławia i innych miast, a także naszymi ambasadorami i beneficjentami, komentując wyniki i rekordy – dodaje Marta Hernik.

Posłuchaj, jakie efekty daje bieganie i ile pozwala schudnąć. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Jak prawidłowo rozpoczynać bieganie

Zatem już teraz można rozpoczynać treningi. Dzięki uczestnictwie w biegu Wrocław Business Run pomoc może otrzymać jak najwięcej potrzebujących po amputacjach i z innymi dysfunkcjami narządów ruchu. W ubiegłym roku, dzięki zaangażowaniu wrocławskich biegaczy, wsparcie otrzymało 7 lokalnych beneficjentów, m.in. Robert, który urodził się z wrodzonym brakiem kości udowej.

Główne hasło sztafety, czyli "Pobiegniesz - pomożesz!" pozostaje bez zmian.

Wrocław Business Run 2020. Zapisy

Zapisy na Wrocław Business Run 2020 w nowej formule odbędą się jak zwykle przez stronę organizatora. Rejestracja rusza 27 maja i potrwa dokładnie 2 tygodnie. Po dodaniu drużyny i opłaceniu udziału, pakiety startowe, a w nich specjalną chustę wielofunkcyjną, mogącą służyć także za maseczkę, numer startowy i medal, uczestnicy otrzymają za pomocą przesyłki z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

Zdrowe bieganie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE