Wrocław będzie miał swój "Central Park" na Kępie Mieszczańskiej. Ruszyły konsultacje

2020-07-07 16:03 Patrycja Nawrocka
park mieszczański
Autor: pixabuy

Wrocław będzie miał swój "Central Park", nieco mniejszy niż w Nowym Jorku, ale również wkomponowany w tkankę miejską. Park powstanie na prawie 4 - hektarowym terenie na Kępie Mieszczańskiej. W planach jest trasa spacerowo - biegowa, fontanna i boisko do koszykówki.

Wiadomo już, że gmina kupi działkę od agencji mienia wojskowego za ponad 2,613 mln zł.  Jest to obszar w północnej części wyspy, pomiędzy ulicami Mieszczańską i Dmowskiego.

Pomysł stworzenia parku na Kępie Mieszczańskiej opiera się na zachowaniu istniejącego drzewostanu i dodaniu nowych nasadzeń w miejscach, gdzie jest ich najmniej, a także na wprowadzeniu na teren zieleni nowych funkcji i obiektów sportowo-rekreacyjnych jak np. boisko do kosza. Wydeptane przez mieszkańców ścieżki posłużą jako inspiracja do opracowania układu komunikacyjnego. 

- Mamy do czynienia z wyjątkowym miejscem, w centrum ale jednak kameralnym, w sąsiedztwie wody - mówi Katarzyna Szymczak - Pomianowska z tzw. zielonego departamentu urzędu miejskiego. Mieszkańcy mogą zgłaszać swoje propozycje zagospodarowania parku poprzez formularz internetowy do 2 sierpnia na stronie "Wrocław rozmawia".

- Organizujemy też e - spotkanie, które odbędzie się 8 lipca o godz 18.00, podczas którego mieszkańcy będą mogli osobiście wypowiedzieć się w sprawie parku - zaprasza Tomasz Myszko-Wolski z biura prasowego urzędu miejskiego. 

Jako uzupełnienie strefy zajęć ruchowych w koncepcji widnieje także ogród nauki dla dzieci i młodzieży, zlokalizowany w centralnej części parku, zawierający urządzenia do przeprowadzania prostych doświadczeń naukowych oraz opowiadające o historii miejsca – dawnej prochowni i koszarach wojskowych.

W ramach przygotowania koncepcji projektanci uwzględnili również zagospodarowanie terenów nadrzecznych: proponują budowę pomostów z mariną dla łódek.

We wrocławskim ZOO urodziły się płaszczki

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.